اخبار

اجرای برنامه‌های هفته عفاف و حجاب در آران و بیدگل

اجرای برنامه‌های هفته عفاف و حجاب در آران و بیدگل
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل از اجرای برنامه های مطلوب و متنوع فرهنگی، قرآنی و هنری ویژه بزرگداشت هفته عفاف و حجاب در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سعید ضابطی از اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، قرآنی و هنری ویژه بزرگداشت هفته عفاف و حجاب در این شهرستان خبر داد و گفت: حجاب یک ارزش و یک مسئله انسانی و جلوه ای از حیا است که موجب سلامت فردی، استحکام بنیاد خانواده و سلامت جامعه شده و امروز با وجود هجمه های دشمنان، نیاز به آن به شدت احساس می شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان آران و بیدگل هدف از اجرای این برنامه ها را، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، استحکام بنیان خانواده و مقابله با تهاجم فرهنگی عنوان کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل اظهار کرد: برنامه های متنوع فرهنگی هنری درقالب «جشن، بازدید، دیدار، نشست، مسابقه، تجلیل و اهدای کتاب» توسط این اداره و با همکاری مراکز فرهنگی، قرآنی و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در این هفته برگزار شد.

ضابطی افزود: دیدار و تجلیل از خانم خداداد مدیرمسئول مؤسسه قرآن و عترت روح الامین وحی نوش آباد، برگزاری مسابقه کتابخوانی عفاف و حجاب در سبک زندگی اسلامی برگرفته از مقامات مقام معظم رهبری( مدظله العالی)، مسابقه نقاشی و طراحی با هدف ترویج و گسترش عفاف و حجاب، نمایشگاه پوستر با موضوع عفاف و حجاب در سالن اداره، ارسال طرح بنرهای الکترونیکی برای ادارات، اهداء تعداد 190جلد کتاب از دیگر برنامه های اجراشده و مورد نظر این اداره می باشد.

دبیرشورای فرهنگ عمومی شهرستان شهرستان آران و بیدگل همچنین مسابقه عکاسی با پویش من حجاب را دوست دارم، دورهمی اعضای مؤسسه در پارک بانوان شهرستان، ارسال مطالب متنوع در زمینه اهمیت رعایت عفاف و حجاب در شبکه های مجازی و مسابقه وصبت نامه نویسی از شهدا با موضوع عفاف و حجاب، بازخوانی وصیتنامه شهدا با این موضوع بمنظور آگاه سازی در خصوص فواید حجاب را از فعالیتهای مؤسسه قرآن و عترت بیت الزهرا(سلام الله علیها) عنوان کرد.

ضابطی ادامه داد: چاپ ویژه نامه فرهنگی حجاب و نشر آن در فضای مجازی، با موضوعات حجاب از دیدگاه اسلام، ابعاد حجاب در قرآن، هدف و فلسفه حجاب، جایگاه زن در تمدنهای کهن، شبهات حجاب و چاپ کتاب چهل حدیث نور «حجاب، عفاف، غیرت و نگاه به نامحرم از منظر قرآن و عترت علیه السلام» تألیف حجت الاسلام و المسلمین جلالی مدیریت این مؤسسه از برنامه های اجرا شده توسط مؤسسه قرآن و عترت مهد قرآن کریم ولایت شهرستان است.

وی افزود: شرکت گسترده مؤسسات قرآن و عترت شهرستان در پویش صدای گوهرشاد، صدای دختران انقلاب اجرا شده توسط کانون فرهنگی هنری طلایه داران عفاف شهرستان را از جمله این برنامه‌ها در هفته عفاف و حجاب عنوان کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل مسابقه عفاف و حجاب از کلام رهبری، ایستگاه نقاشی با موضوع عفاف و حجاب و تقدیر از حجابهای برتر، اجرای سرود دختران آفتاب و رهپویان ولایت توسط کانون فرهنگی هنری قمر بنی هاشم روستای کاغذی، مسابقه عفاف و حجاب ویژه کودکان و نوجوانان توسط کانون فرهنگی هنری خاتم الانبیاء علیهم السلام روستای قاسم آباد کویرات، نمایشگاه عفاف و حجاب در محل گلابگیری سنتی توسط کانون فرهنگی هنری منتظران مهدی ابوزیدآباد را از جمله برنامه‌های اجرا شده توسط این اداره با همکاری کانون های فرهنگی هنری مساجد بویژه روستاهای بخش کویرات می باشد.

ضابطی ادامه داد: سخنرانی تخصصی با موضوع عفاف و حجاب برای اعضای مؤسسات فرهنگی قرآنی و کانون های فرهنگی هنری مسجد با رعایت پروتکلهای بهداشتی از دیگر برنامه‌های این هفته بود.

خاطرنشان می شود، علی رغم وضعیت شیوع بیماری کرونا اکثر برنامه های فرهنگی و هنری با کمک مراکز فرهنگی هنری تحت پوشش این اداره در بستر فضای مجازی برگزار می شود.

۳۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید