اخبار

شصت ونهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی اردستان

شصت ونهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی اردستان
شصت ونهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اردستان با حضور نماینده مردم اردستان درمجلس شورای اسلامی، مام جمعه، فرماندارشهرستان و اعضاء با دستور کار نمازجمعه وفرهنگ عمومی و در آستانه سالروز اقامه اولین نمازجمعه در مسجدجامع اردستان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، دراین جلسه که 2مردادماه در مسجد جامع اردستان برگزار شد، بصیرت رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان و دبیر شورا با تبریک سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی (علیه السلام) و زهرای اطهر(سلام الله علیها) و همچنین گرامی داشت 5 مرداد سالروز اقامه اولین نمازجمعه کشور بخشی از وصیت نامه ی شهیداحمد عسکری که از اعضاء تاثیرگذار و پرتلاش ستادبرگزاری نمازجمعه شهرستان بودندرا قرائت کرد.

سپس حجت الاسلام دهشیری امام جمعه اردستان و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با اشاره به سالروز اقامه اولین نماز جمعه در کشور بعد از انقلاب اسلامی افزود: نماز جمعه که سال‌ها متروک شده بود توسط حضرت امام خمینی (ره) زنده شد و در حال حاضر ۹۰۰ نماز جمعه در کشور برگزار می‌شود که ۹۰ مورد آن در استان اصفهان اقامه می‌شود.

وی افزود: شهرستان اردستان افتخار دارد تا در اولین هفته بعد از تهران نماز جمعه را در شهر اردستان اقامه کند و این یکی از الطاف خداوندی است که شامل مردم شهرستان اردستان شده است. محل نماز جمعه می‌تواند محل رفع مشکلات مردم باشد که با همدلی تمام مسئولان بتوانیم وظایفمان را درست و به خوبی انجام دهیم.

حجت الاسلام طباطبایی نژاد نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه این نشست گفت: تفاهم و همدلی بین مدیران، مردم و ائمه جمعه مهم‌ترین عامل در جهت توسعه و پیشرفت شهرستان اردستان است.

وی همچنین افزود: امامان جمعه شهرستان افرادی تاثیرگذار و متدین هستند و امیدواریم بتوانند این مسئولیت را به طور مطلوب در کنار ستادهای نمازجمعه ادامه دهند و ما هم به عنوان نماینده مردم با آنها همکاری خواهیم داشت.

تأملی فرماندار اردستان نیز دراین نشست گفت: ستاد مدیریت کرونا در شهرستان بنا دارد در شرایط کنونی هسته‌های محله‌محور توسعه را اجرایی کند، خدمت‌رسانی به مردم را تا درب خانه‌ها ببرد، عدالت در توسعه را پیاده کند تا همه مردم منطقه از آن بهره ببرند.

فرماندار اردستان افزود: امروز نیازمندیم مردم در جریان مشکل‌های شهرستان قرار بگیرند و همه باید در راستای تغییر فرهنگ و رفتار خود حرکت کنیم تا جامعه درست شود. تفاهم و همدلی مسئولان موجب توسعه و پیشرفت شهرستان اردستان می‌شود.

۴ مرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۵۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید