اخبار

زنده نگه داشتن راه ائمه اطهار علیهم السلام از اهداف شهدا بود

زنده نگه داشتن راه ائمه اطهار علیهم السلام از اهداف شهدا بود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در دیدار با خانواده شهیدان متولی امامی زنده نگه داشتن یاد و راه امام حسین(علیه السلام) و ائمه طاهرین علیهم السلام و امام زمان(عج) را یکی از اهداف شهدا خواند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی در دیدار با خانواده شهیدان حسن و اصغر متولی امامی که در قالب «طرح ملی سه شنبه های تکریم» انجام شد، با اشاره به چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: با تدابیر امام خمینی (ره) و جانفشانی جوانان، شهدا و ایثارگران پس از گذشت 8 سال دفاع مقدس حتی یک سانت از خاک میهن اسلامی در اختیار دشمن قرار نگرفت.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان اظهار کرد: جنگ هزینه های زیادی برای کشور دربرداشت که بسیاری از آن ها جبران شد اما هزینه‌های انسانی جنگ یعنی جوان هایی که هر کدام گل سرسبد خانواده‌ها بودند و برای دفاع از نظام اسلامی و جمهوری اسلامی نوپا و به عشق اسلام و امام(علیه السلام) جانشان را فدای انقلاب اسلامی کردند، بار سنگینی را بر دوش ما گذاشت.
 
حجت الاسلام معتمدی افزود: این جوانان امام حسین(علیه السلام) را مقتدای خود قرار دادند و راه و مسیر خودشان را انتخاب کردند و مسئولیت عظیمی را بر دوش ما قرار دادند.
 
وی خاطرنشان کرد: امنیت و اقتدار و حاکمیت امروز جامعه اسلامی ما به برکت خون شهدا و به دلیل جانفشانی آن ها است.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان تکریم از خانواده معظم شهدا را وظیفه همه آحاد مردم و مسئولان دانست و افزود: خانواده شهدا نزد خدا عزت دارند و همانگونه که امام راحل فرمودند «شهدا شمع محفل بشریتند» یعنی آن ها نورافشانی می کنند و چراغ هدایتی هستند که مسیر را به ما نشان می دهند و شما پیش خدا عزیز هستید و دیدار و اتصال با شما برای ما مسئولین توفیق است.
 
وی بازخوانی وصیت نامه شهدا را برای نسل سوم و چهارم انقلاب وظیفه تمام نهادها دانست و گفت: باید همه جامعه با تفکر انقلاب آشنا شود و فراموش نکنیم آن ها برای دفاع از این مرز و بوم در مقابل دشمن ایستادگی کردند.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مدظله‌العالی خاطر نشان کرد: اگر همین نسل جوان در آن سال ها بودند مثل همان جوان ها انجام وظیفه می کردند و این اعتماد به جوان ها امروز سرمایه ای برای نظام اسلامی است.
 
 
وی خانواده های شهدا را دلسوزان انقلاب نامید و اظهار کرد: امروزه با وجود تمام آسیب های اجتماعی این خانواده شهدا هستند که گره گشا و دلسوزان انقلاب هستند و روح تازه ای در جامعه می دمند و این به برکت خون شهداست.
 
حجت الاسلام معتمدی زنده نگه داشتن یاد و راه امام حسین(علیه السلام) و ائمه طاهرین علیهم السلام و امام زمان(عج) را یکی از اهداف شهدا خواند و تاکید کرد: امروزه وظیفه داریم این ارزش ها را در هرجایگاهی که هستیم احیا کنیم و راه شهدا را بشناسیم و استوار و ثابت قدم باشیم و فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه ترویج دهیم.
 
خاطرنشان می‌شود، دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با خانواده شهیدان حسن و اصغر متولی با حضور داریوش وکیلی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان‌ اصفهان، حجت‌الاسلام نیستانی مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان ٧ مرداد انجام شد.
۸ مرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید