اخبار

دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شاهین شهر و میمه در سال 99

دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شاهین شهر و میمه در سال 99
دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان در سال به مناسبت سالروز اقامه اولین نماز جمعه، در مصلای نماز جمعه شاهین شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، به مناسبت سالروز اقامه اولین نماز جمعه در 5 مرداد ماه 58 توسط آیت الله طالقانی، دومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهین شهر و میمه با حضور اعضا در مصلای نماز جمعه شاهین شهر برگزار شد.

اسفندیار تاجمیری فرماندار شهرستان در ابتدا با تبیین جایگاه نماز جمعه به عنوان فرصت فرهنگی،اعتقادی و اجتماعی از ائمه جمعه شهرستان بعنوان پدران معنوی جامعه قدردانی نمود.

وی ضمن اعلام آمادگی مدیریت و نظام اداری و اجرایی شهرستان جهت همراهی با نهاد امامت جمعه، از نقد منصفانه و مطالبات به حقی که از تریبون نماز جمعه بیان می‌شود استقبال و خاطرنشان کرد: حمایت های معنوی و حکومتی لازم از سیستم اجرایی با توجه به شرایط خاص کشور و واقعیت های اداره کشور توسط ائمه جمعه شهرستان انجام می پذیرد و فعالیت های آنان قابل تقدیر است.

فرامرز رادمنش دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه نیز در ادامه به قرائت مصوبات جلسه قبل پرداخت و از اعضای کارگروه های مختلف حاضر در جلسه، درباره اقدامات و فعالیت های مربوط به شعار سال "جهش تولید" خواستار توضیح شد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین هاشمی امام جمعه شاهین شهر ضمن تبریک پنجم مرداد به مناسبت سالروز اقامه اولین نماز جمعه تصریح کرد: نماز جمعه به عنوان یک مراسم عبادی ـ سیاسی، در بین امت اسلام از اهمیت و جایگاه والایی برخوردار است و به عنوان مهم‌ترین پایگاه مذهبی و سیاسی، ثمره انقلاب به رهبری امام راحل است که نقش به سزایی در ترویج فرهنگ دینی و خنثی شدن توطئه‌های دشمنان داشته است

وی افزود:  نماز جمعه، مظهر وحدت جامعه و تجلی قدرت و صلابت مؤمنان است و مهم‌ترین مصداق همدلی و هم‌زبانی محسوب شده و پشتوانه مستحکم برای نظام و انقلاب به شمار می‌رود.

وی با اشاره به سالروز عملیادت مرصاد و شهادت سپهبد صیاد شیرازی افزود: حماسه عظیم عملیات بزرگ مرصاد و تعظیم به مقام شامخ شهیدان عالیقدر هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم به ویژه سردار سرافراز و تاریخ ساز جبهه مقاومت اسلامی،سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی (ره) از فرماندهان جاوید و پر افتخار این عملیات فراموش شدنی نیست.
امام جمعه شاهین شهر همچنین در ارتباط با نصب و رونمایی از تندیس شهیده زینب کمائی تاکید کرد: این رونمایی باید در کشور و دنیا به طور شایسته، برجسته و پر افتخار برگزار شود چرا که این شهیده ترور بوده و جنبه بین المللی دارد.

در پایان مصوب شد سازمان فرهنگی،اجتماعی ورزشی شهرداری شاهین شهر تیزر تبلیغاتی، تبلیغات محیطی مناسب در خصوص رونمایی تندیس شهیده زینب کمائی داشته باشد.

همچنین مقرر شد واحد خبر شاهین شهر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اقدامات لازم در خصوص ساخت مستند شهیده زینب کمائی و برگزاری نشست خبری با نشریات محلی و استانی در خصوص نصب تندیس شهیده زینب کمائی داشته باشد.

۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید