اخبار

برگزاری چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی لنجان در سال 99

برگزاری چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی لنجان در سال 99
چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی همزمان با گرامیداشت سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور با حضور اعضا عضو شورا در ارودگاه شهید مطهری زرین شهر تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، در این جلسه که با محوریت مبارزه با مواد مخدر در کاهش آسیب های اجتماعی، کمیته سلامت بانوان و خانواده فرمانداری تشکیل شد، ابتدا فرهاد نیکنام رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنجان ضمن خیر مقدم، تولید محتوی در فضای مجازی، توزیع کتاب بین کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و انجمن های ادبی شهرستان را از اهم فعالیت های این اداره در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی بیان کرد.

وی  افزود: از آنجایی که تشکیل کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی مبارزه با مواد مخدر با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان می باشد، دومین کارگروه تخصصی با حضور اعضاء عضو شورا تشکیل شد و مصوبات خوبی را به همراه داشت.

در ادامه خدامراد صالحی فرماندار و نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنجان با بیان افزایش نشاط اجتماعی در کاهش آسیب های اجتماعی شهرستان گفت: به دلیل وجود بیماری کرونا، شرایط برای اداره امور سخت و محدود شده است ولی آموزش از طریق فضای مجازی و یا در مکان های باز با رعایت پروتکل های بهداشتی در راستای سبک زندگی اسلامی و افزایش سطح مهارتی شهروندان می تواند گام موثری در کاهش آسیب های اجتماعی باشد.

در پایان هریک از اعضاء با ارائه راهکار و پیشنهادات در این خصوص مقرر شد طرح ندای فطرت با محوریت کارگروه سلامت خانواده فرمانداری و همکاری سایر دستگاه های در شهرستان اجرا شود.

همچنین مقرر شد با توجه به شرایط بیماری کرونا در شهرستان برگزاری اعیاد قربان و غدیر در فضای باز با رعایت پروتکل های بهداشتی و با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان صورت پذیرد.

خاطرنشان می‌شود، شهرستان لنجان در برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی کسب رتبه دوم در استان را به خود اختصاص داده است، که به همین منظور از تلاش های امام جمعه زرین شهر و رئیس شورای فرهنگ عمومی، فرماندار و نائب رئیس شورا و معاونت سیاسی امنیتی فرمانداری و مسئول فرهنگی اجتماعی فرمانداری شهرستان با اهدا لوح تقدیر قدردانی شد.

۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید