اخبار

هنر خوشنویسی به نوشتار روح می‌دمد

هنر خوشنویسی به نوشتار روح می‌دمد
فرماندار کاشان در دیدار با رئیس انجمن خوشنویسان گفت: هنر خوشنویسی به نوشتار روح می دمد و با زیباترین و ساده ترین شکل ممکن بر مخاطب اثر می گذارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، علی اکبر مرتضایی در دیدار با رئیس انجمن خوشنویسان کاشان بابیان اینکه "هنرمند هر جا که رود قدر بیند و در صدر نشیند" افزود: در کل دنیا و به ویژه در ایران همواره افراد دارای خط خوش نزد مردم از ارزش و جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و هستند.

وی استعدادهای هنری منطقه را کم نظیر دانست و بیان کرد:کاشان با پیشینه غنی فرهنگی خواستگاه استعدادهایی است که بخش عمده ای از آن ها به دلیل عدم شناسایی و پرورش هیچ گاه شکوفا نمی شوند.

فرماندار کاشان تصریح کرد: استعدادیابی نوعی سرمایه گذاری در گران بها ترین عامل تولید، یعنی نیروی انسانی است که به توسعه همه جانبه جامعه می انجامد.

وی تاکید کرد: برخی دستگاه های اجرایی از جمله آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرهنگ سراها و خانه های فرهنگ و حتی دانشگاه ها می بایست به این امر ضروری به صورت حرفه ای و علمی ورود پیدا کنند.

میثم نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشان هم در این بازدید ضمن تشکر از حضور مسئولین گفت: هنرمندان خوشنویس سرمایه های ارزشمند فرهنگی هستند که آثارشان به عنوان گنجینه ای ماندگار می تواند در تاریخ ثبت شود.

نمکی با تأکید بر ضرورت رونق خوشنویسی بویژه برای نوجوانان گفت: این هنر اصیل باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده همکاری با دستگاه اجرایی برای ارتقاء این هنر فاخر است.

وی تامین مکانی شایسته هنرمندان خوشنویس و حمایت از تولیدات فاخر خوشنویسی هنرمندان کاشان ار از اولویتهای انجمن خوشنویسان و هنرمندان دانست.

فرماندار ویژه شهرستان کاشان به همراه رئیس دادگستری کاشان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و تنی چند از مدیران فرمانداری صبح روز سه شنبه در راستای برنامه دیدار با اهل قلم با استاد احمد خوش حساب دیدار و گفتگو کرد.در این دیدار فرماندار کاشان در جریان برنامه‌ها و فعالیت‌های انجمن خوشنویسان کاشان قرار گرفت.

احمد خوش حساب، رئیس انجمن خوشنویسان کاشان، دارنده مدرک فوق ممتاز رشته خط شکسته نستعلیق و درجه دو هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.چاپ کتابهای ساقی عشاق، زبان و خط از دیروز تا امروز و شرح مختصری بر رساله منظوم سراط السطور، شرکت در بیش از۵۰ نمایشگاه داخلی و خارجی به صورت جمعی و برگزاری سه نمایشگاه انفرادی در دمشق سوریه، ونیز ایتالیا و حیدرآباد پاکستان از جمله پیشینه هنری این استاد است.

۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید