اخبار

فریضه امر به معروف و نهی از منکر امری​ فطری است

فریضه امر به معروف و نهی از منکر امری​ فطری است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در دیدار با دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان که به مناسبت هفته امر به معروف انجام شد، فریضه امر به معروف و نهی از منکر را امری​ فطری دانست که ریشه ​در شرع و عقل دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی در دیدار با دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با تسلیت ایام شهادت اباعبدالله الحسین علیه السلام و گرامیداشت هفته امر به معروف، بر ضرورت گسترش تعاملات بین دو مجموعه تاکید کرد و گفت: خوشبختانه هماهنگی‌های خوبی با ستاد امر به معروف در استان داریم و لازم است این تعاملات را گسترش دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان فریضه امر به معروف و نهی از منکر را امری فطری دانست که ریشه در قرآن، شرع و عقل دارد و افزود: همه آحاد جامعه بنا به فرموده رسول خدا صلی الله علیه و آله که فرمودند کلکم راع و کلکم مسئول عن رعیته، نسبت به اشاعه معروفات در جامعه مسئولیت داریم و امام باقر علیه السلام نیز فرمودند امر به معروف و نهی از منکر فریضه بزرگی است که دیگر فرائض به واسطه آن احیا می‌شوند.

وی با بیان اینکه ستاد احیای امر به معروف یک نهاد مردمی است که در اشاعه معروف و جلوگیری از منکرات فعالیت دارند و گفت: یکی از ظرفیت‌های فرهنگی مهم در حوزه احیای امر به معروف مساجد است.

حجت الاسلام و المسلمین احمد عبداللهی نژاد دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان نیز در این دیدار با بیان توضیحاتی پیرامون روند فعالیت این ستاد، تعاملات دو دستگاه را خوب ارزیابی و با اشاره به اینکه یکی از ماموریت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، امر به معروف و نهی از منکر بوده و بر گسترش تعاملات بین دو مجموعه تاکید کرد.

خاطرنشان می‌شود، دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان 3 شهریور در دفتر دبیر ستاد انجام شد.

۳ شهریور ۱۳۹۹ ۱۹:۴۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید