اخبار

برگزاری مراسم قرائت زیارت عاشورای اداره کل با حضور دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان

برگزاری مراسم قرائت زیارت عاشورای اداره کل با حضور دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان
مراسم قرائت زیارت عاشورای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با حضور دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین احمد عبدالهی نژاد در مراسم قرائت زیارت عاشورای اداره کل با بیان اینکه قرآن به ما دستور داده که مردم را به راه درست و صراط مستقیم با بیان منطقی دعوت کنیم، گفت: در این مسیر اگر قرار شد جدالی داشته باشیم لازم است این جدال احسن باشد یعنی حرف و موعظه خود را مطابق با فطرت مطرح نمایید.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با اشاره به روایت ثمره الموعظه الانتباه اظهار کرد: در روایات آمده که دل خود را به واسطه موعظه صیغل دهید چرا که موعظه اثر بسیار زیادی داشته و در این مسیر لازم است ابتدا خود و خانواده خود را به راه راست هدایت نماییم و البته این وظیفه همه ماست.

وی با اشاره به اینکه به خصوص کسانی که مسئولیتی دارند این وظیفه امر به معروف برای آنها چند برابر است؛ خاطرنشان کرد: نصیحت و ارشاد و دعوت به خیر وظیفه همه است و کسی که مسئولیت دارد این وظیفه برایش بیشتر است.

حجت الاسلام عبدالهی نژاد با بیان اینکه قرآن شرح وظایف حکومت را مشخص کرده که اولین آن اقامه نماز است، تصریح کرد: در لغت اقامه به معنی برپا داشتن است یعنی نه تنها نماز بخوانید بلکه دیگران را هم به اقامه آن ترغیب کنید همچنین مسائل اقتصادی جامعه نیز که در اسلام به عهده حکومت گذارده شده از مصادیق معروفات است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با تاکید بر اینکه امر به اقتصاد امر به معروف است و امر به معروف از وظایف کسانی است که مکنتی پیدا می‌کنند، افزود: کسی که در حال تلاش برای کسب روزی خانواده است مانند مجاهد فی سبیل الله می‌باشد.

خاطرنشان می‌شود، مراسم قرائت زیارت عاشورای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان باحضور کارکنان این اداره 5 شهریورماه با رعایت دستورالعمل‌های ستاد کرونا در فضای روباز برگزار شد.

۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید