اخبار

کار اداری نوعی خدمت به خلق است

کار اداری نوعی خدمت به خلق است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: هرکدام از ما که در سیستم اداری هستیم کاری که انجام می‎دهیم خدمت به خلق است و اگر این نگاه در محیط اداری حاکم باشد بسیاری از مسائل حل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی در مراسم قرائت زیارت عاشورای اداره کل با تسلیت ایام شهادت اباعبدالله الحسین علیه السلام و گرامیداشت هفته دولت و روز کارمند با اشاره به فضیلت قرائت سوره عصر گفت: در روایت آمده کسی که این سوره را در نمازهای نافله بخواند خداوند چهره او را نورانی کرده و با چهره نورانی وارد بهشت می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه اگر صفات الهی را بشناسیم متوجه لطف بی کران او به بندگان می‌شویم، خاطرنشان کرد: تفاسیر مختلفی برای آیه ابتدای سوره عصر که خداوند به عصر سوگند یاد کرده آمده است که در جای خود بررسی می‌شود و پس از این سوگند فرموده بدانید که همه انسان‌ها در زیان و ضرر هستند.

وی با اشاره به روایتی در خصوص لزوم بررسی اعمال شخص توسط خودش در انتهای شب خاطرنشان کرد: روایت فرموده حاسبوا قبل ان تحاسبوا و کسی که دو روزش شبیه هم باشد ضرر کرده است.

حجت الاسلام معتمدی افزود: در ادامه سوره، خسران انسان را به جز انسان کامل دانسته و ویژگی‌هایی برای او بیان کرده از جمله ایمان، عمل صالح و توصیه به حق و ترویج آن و توصیه به صبر که برای هرکدام از این ویژگی‌ها مطالب زیادی می‌توان ذکر نمود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان متعلقات ایمان را با اشاره به آیات قرآن؛ ایمان به خدا، رسولان، کتاب، غیب، ملائکه، آیات الهی دانست و تصریح کرد: اسلام، ایمان و تقوا سه مرحله برای انسان است که در سوره حجرات آمده بدین ترتیب که انسان ابتدا باید اسلام آورده و دستورات و بایدها و نبایدهای آن را یاد گرفته و سپس به مرحله ایمان می‌رسد که لازم است آنچه یاد گرفته را عمل کند و بعد از آن به مرحله تقوا می‌رسیم.

وی افزود: بزرگان دین به ما گفته‌اند که اگر کسی موفق شود 4 عمل انجام دهد ضمانت بهشت دارد از جمله عمل به واجب، ترک محرمات، قبول ولایت و خدمت به خلق که هرکدام از ما که در سیستم اداری هستیم کاری که انجام می‎دهیم خدمت به خلق است و اگر این نگاه در محیط اداری حاکم باشد بسیاری از مسائل حل می‌شود.

حجت الاسلام معتمدی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم فرهنگ تکریم ارباب رجوع را اشاعه داده و تلاش کنیم گره‌ای از مسائل و مشکلات مردم حل نماییم و این کار ما را اگر تنها خدا ببیند کافی است.

خاطرنشان می‌شود، مراسم قرائت زیارت عاشورای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان باحضور کارکنان این اداره 6 شهریورماه با رعایت دستورالعمل‌های ستاد کرونا در فضای روباز برگزار شد.

۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۵:۳۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید