اخبار

تشکیل شورای فرهنگ عمومی شهر نوش آباد شهرستان آران و بیدگل

تشکیل شورای فرهنگ عمومی شهر نوش آباد شهرستان آران و بیدگل
شورای فرهنگ عمومی شهر نوش آباد از توابع شهرستان آران و بیدگل تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سعید ضابطی از شکل گیری شورای فرهنگ عمومی شهر نوش آباد با حضوراعضای این شورا در دفتر امام جمعه شهر نوش آباد خبر داد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل با اعلام این خبرگفت: شورای فرهنگ عمومی شهر نوش آباد بر اساس طرح موضوعی که سال گذشته با حجت الاسلام والمسلمین علوی امام جمعه شهر نوش آباد شد و با استقبال و پیگیری های ایشان و بر اساس آئین نامه، در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مطرح و مورد تصویب قرارگرفت و متعاقب آن به استان اصفهان اعلام شد و با موافقت استان، شورای فرهنگ عمومی شهر نوش آباد رسمأ شکل گرفت و با قوت این شورا به کار خود ادامه خواهد داد.

سعیدضابطی ضمن اشاره به ماده 7 آئین نامه شورای فرهنگ عمومی شهرها افزود: شورای فرهنگ عمومی شهرستان می تواند در هر یک از شهرها و بخش های تابعه در صورت درخواست امام جمعه آن شهر و با هماهنگی شورای فرهنگ عمومی شهرستان و با اطلاع شورای فرهنگ عمومی کشور، تشکیل شود.

دبیرشورای فرهنگ عمومی شهرستان آران و بیدگل تصریح کرد: ترکیب اعضای حقوقی شورای فرهنگ عمومی شهر متشکل از امام جمعه شهر به عنوان رئیس شورا، بخشدار به عنوان نائب رئیس است همچنین دبیر شورا هم با رآی گیری و تصمیم گیری انتخاب می شود ضمن اینکه سه نفر از شخصیتهای فرهنگی هنری شهر که صاحب اندیشه و فکر در زمینه مسائل فرهنگی هنری و اجتماعی بوده و به پیشنهاد امام جمعه و تصویب اعضای شورا که از همه لحاظ مورد تأیید این شورا باشند و یا به نحوی مجوز فرهنگی هنری از این اداره داشته باشند جزء اعضای حقیقی این شورا قرار خواهند گرفت.

ضابطی اذعان داشت: شورای فرهنگ عمومی شهر و شهرستان، يک شورای سیاستگذاری هست که نباید در بحث های اجرایی و اجرای برنامه های فرهنگی هنری به طور مستقیم وارد شود. لذا این شورا با سیاستگذاری های خود می تواند نقشه راهبردی شهر را با رصد مسائل و مشکلات موجود شهر و همانندسازی آن با سرفصل های ابلاغی به عنوان دستور جلسه شورا قرار داده و در صدد تدوین راه حل های عملیاتی آن براید.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل هدف از شورای فرهنگ عمومی شهر نوش آباد را بررسی مسائل و مشکلاتی که در دل جامعه وجود دارد عنوان کرد و افزود: اعضای شورا باید موضوعات مرتبط با شهر نوش آباد را بر اساس اولویت به دبیرخانه شورا اعلام نموده تا در جلسات مطابق با سرفصل های ابلاغی به عنوان دستور جلسه قرار گیرد و برای حل آن مشکلات و مسائل هم اندیشی و برنامه ریزی شود.

وی با تأکید بر اینکه مصوبات شورا لازم الاجراست ادامه داد: پاسخ به مصوبات و اقدام و عملیاتی شدن مصوبات توسط اعضای شورا و حضور قائم به شخص افراد در جلسات ضروری است ضمن اینکه ادارات با موافقت شورای فرهنگ عمومی شهر، می توانند یک نماینده ثابت و تام الاختیار برای جلسات معرفی نمایند همچنین از اصحاب رسانه هم یک نفر به عنوان فعال رسانه ای حضور خواهد داشت.

خاطرنشان می شود: شورای فرهنگ عمومی شهر نوش آباد با حضور ریاست حجت الاسلام علوی امام جمعه شهرنوش آباد، مسعودمقدم، بخشدار مرکزی و نائب رئیس این شورا و سعید ضابطی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهر نوش آباد و مدیران دستگاه های اجرایی در شهریور ماه سال جاری تشکیل شد.

۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید