اخبار

رونق کتابخوانی، در گرو شناخت ذائقه مخاطب است

رونق کتابخوانی، در گرو شناخت ذائقه مخاطب است
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان در اولین جلسه کمیته کارشناسی انجمن کتابخانه های عمومی کاشان گفت: رونق کتابخوانی،در گرو شناخت ذائقه مخاطب است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، میثم نمکی در این نشست گفت:مطالعه کتاب می‌تواند تأثیری مثبت در نگرش و باور افراد ایجاد کند و جامعه‌ای شاد و با روحیه بالا به وجود آورد.

وی برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی را موجب ارتقای سطح فرهنگ و افزایش آگاهی های عمومی دانست و بیان کرد: برای داشتن جامعه ای آباد و توسعه یافته، باید شهروندانی آگاه و خرد ورز پرورش داد.

 نمکی افود: تشویق به حضور کودکان و نوجوانان در کتابخانه‌های عمومی، یکی از مؤثرترین راهکارها برای افزایش سرانه مطالعه است.

نمکی با اشاره به اینکه تشکیل و راه اندازی این کمیته از مصوبات اولین جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان می باشد افزود: هدف از تشکیل کمیته کارشناسی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کاشان گسترش تعاملات فرهنگی و راه‌های جذب مخاطب در کتابخانه های شهرستان است.

در ادامه این جلسه حاضران به ایراد نظرات و پیشنهادات خود در خصوص مسائل، مشکلات و نیازهای کتابخانه های عمومی شهرستان پرداختند.

اولین نشست کمیته کارشناسی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کاشان با حضور مدیر عامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرپرست نهاد کتابخانه‌های عمومی کاشان و ابوالفضل اکبری مدیر انتشارات و کتابفروشی ساربوک به عنوان عضو حقیقی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در کتابخانه آیت‌اله مدنی(ره) سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان برگزار شد.

در خبر دیگر از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، همزمان با برگزاری امتحانات سراسری انجمن خوشنویسان ایران، آزمون انجمن خوشنویسان کاشان در تاریخ 20 و 21 شهریور ماه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان در این اداره با رعایت مسائل بهداشتی برگزار شد.

احمد خوش حساب رئیس انجمن خوشنویسان کاشان گفت: در این آزمون که مورد بازدید ریاست و معاونین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان قرار گرفت 40 نفر ازعلاقمندان به رشته خوشنویسی در دوره های مبتدی، تکمیلی و پیشرفته به صورت تحریری،مقدماتی،کتابت عالی و ممتاز، متوسط و آزمون دوره های نستعلیق عالی، نستعلیق ممتاز، خط دوم عالی و ممتاز و خوش برگزار شد.

وی افزود: در پایان آزمون های انجمن خوشنویسان، مدرک رسمی هنری به پذیرفته شدگان هر مقطع، اعطا می‌شود.

۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۴۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید