اخبار

دغدغه حکومت‌های اسلامی فرهنگ جامعه است

دغدغه حکومت‌های اسلامی فرهنگ جامعه است
حجت الاسلام و المسلمین حسناتی در اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نجف آباد در سال 99 که روز یکشنبه 23 شهریورماه برگزارشد همه دغدغه حکومت های اسلامی را فرهنگ جامعه بیان نمود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نجف آباد در سال جاری روز یکشنبه 23 شهریورماه ماه در دفتر امام جمعه نجف آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نجف آباد، اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی نجف آباد در سال 99 با حضور رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان و اعضاء در دفتر امام جمعه نجف آباد با دستور پیگیری مصوبات قبل و شیوه اجرای برنامه های خلاقانه در ایام کرونا و پساکرونا تشکیل شد.

در ابتدای جلسه امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی ضمن گرامیداشت ایام محرم و صفر و خیر مقدم به حاضرین گفت: همه دغدغه های حکومت های دینی مسئله فرهنگ جامعه است و جنگ اصلی بر سر فکر، فرهنگ و اعتقاد در دنیا می باشد. چرا که دین آزاده پروراست و مسلمانان باید همه از حق دفاع نمایند.

حجت الاسلام و المسلمین حسناتی بحت آسیب شناسی در دین را یکی از مهم ترین مسائل روز دانست و گفت: ما باید در ابتدای راه از مهد های کودک شروع کنیم که در این مسیر نقش آموزش و پرورش بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه اولین قدم در شروع کار و رفع آسیب ها احیای مساجد است گفت: باید کاری کنیم تا نوجوانان و جوانان جذب مساجد شوند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی یکی دیگر از مباحث مهم شورای فرهنگ عمومی را مساله فضای مجازی عنوان کرد و گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا باید کاری کرد تا امور پرورشی و تربیتی کمرنگ نشود و در کنار بحث آموزش باید کاری کنیم تا جوانان به سمت و سوی مسائل پر محتوا و ارزشی مجذوب شوند و نهضتی ایجاد شود تا ابزار فضای مجازی در دسترس همه مردم قرار گیرد.

 وی با اشاره به بحث اهمیت ورزش در ایجاد نشاط و سلامتی گفت: ضرورت ورزش و نشاط در کنار آموزش لازم است و باید سعی شود در خصوص این امر مهم هم برنامه ریزی های لازم انجام شود.

دبیر شورا و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نجف آباد با اشاره به مصوبات جلسه و با اشاره به دستور کار قبلی جلسه در خصوص ارائه پیشنهادات ادارات در خصوص ره نگاشت و تقویم فرهنگی شهرستان گفت: هدف از اجرای این طرح حذف موازی کاری ها است.

سید حسن لوح موسوی با اشاره به برگزاری مسابقه بزرگ غدیر که با همکاری ادارات مختلف در سطح شهرستان و کشور برگزار شد این مسابقه را نمونه خوبی از تعامل ادارات و حذف موازی کاری ها دانست و گفت: با همکاری و تعامل ادارات با یکدیگر می توان قدم های مهم و موثری در پیشبرد فرهنگ عمومی کشور برداشت.

دراین جلسه به بحث و تبادل نظر در خصوص موارد مربوط به کارگروه فضای مجازی، تهیه و تولید محتواهای ارزشی و بررسی معضلات فرهنگی شهرستان توسط ادارات در حوزه وظایف و اختیارات هر دستگاه اشاره شد.

۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۵۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید