اخبار

شصت و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان شهرضا برگزار شد

شصت و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان شهرضا برگزار شد
شصت وپنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان شهرضا 25 شهریور با حضور اعضاء برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سعید طبیبیان دبیر جلسه ضمن خوش آمدگویی و تشکر از حضور به موقع  اعضای شورا  و تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و یاران با وفایش دستور جلسه را قرائت نمود و  گفت: مردم در دوران کرونا فرهنگ ایثار، همدلی و انسجام خود را نشان دادند و این روحیه قابل تقدیر و ستودنی است.

وی کمک مومنانه را مصداق روحیه انقلابی‌گری دانست و افزود: کمک مومنانه که رهبر انقلاب مطرح کردند موجب شد همه یک بار دیگر پای کار بیایند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا ترویج و توسعه روحیه احسان را در جامعه ضروری دانست و افزود: اگر این روحیه بین افراد جامعه نهادینه شود بسیاری از آسیب ها و مسایل اجتماعی جامعه کاهش خواهد یافت.

طبیبیان با بیان این که روحیه همدلی به عنوان یک فرهنگ غالب باید به وجود بیاوریم افزود: مردم ایران در بحران ها همیشه همدل نشان دادند و انتظار داریم مردم در ماه محرم و صفر یک بار دیگر فرمایش رهبری را جامه عمل بپوشانند و با همدلی به نیازمندان کمک کنند.

وی یاد آور شد.با توجه به شرایط بوجود آمده بر اثر بیماری کرونا شورای فرهنگ عمومی کشور بیانیه ای صادر نموده و از شورای فرهنگ عمومی شهرستانها خواسته با استفاده از ظرفیت این شورا نسبت به ترویج و توسعه فرهنگ تعاون و احسان به منظور ارایه هرچه بیشتر کمک به آسیب دیدگان ناشی از ویروس منحوس کرونا اقدامات لازم را انجام دهند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سید نعمت الله صالح امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی نیز ضمن عرض خوش آمد و تسلیت ایام سوگواری ماه محرم و صفر با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درخصوص رزمایش مواسات در روز نیمه شعبان و با توجه به اینکه بیماری کرونا ادامه پیدا کرد و بسیاری از مردم از تبعات این بیماری آسیب دیده اند گفت: فرهنگ مواسات همیاری و کمک مؤمنانه باید تقویت شود و استمرار آن ضرورت دارد بنا براین بایستی این فرهنگ بیشتر تبلیغ بشود و با توجه به تجربیاتی که از اعضاء در این چند ماه بدست آورده اند پیشنهادات و نظرات خود را ارائه دهند تا به عنوان مصوباتی در این جلسه اجرایی شود.

در پایان اسدی فرماندار شهرستان ضمن عرض سلام، خوش آمد و گرامیداشت یاد و نام مرحوم محمد حسین داراب معاونت فقید فرمانداری به جمع بندی نقطه نظرات اعضا پرداخت و مقرر شد، قرارگاهی برای ساماندهی، تبلیغات، جمع آوری و توزیع کمک های مردمی توسط دستگاه های دولتی تشکیل شود.

۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۰۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید