اخبار

دیدار اعضای انجمن تعزیه شهرستان با سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نطنز

دیدار اعضای انجمن تعزیه شهرستان با سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نطنز
سعید ضابطی سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان نطنز میزبان جمعی از هنرمندان و اعضای تعزیه شهرستان نطنز بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سعید ضابطی سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان نطنز میزبان جمعی از هنرمندان و اعضای تعزیه شهرستان نطنز بود.

سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان نطنز در این دیدار صمیمی ضمن آشنایی با فعالیت های این انجمن، هنر تعزیه را یکی از هنرهای ارزشی و تاثیرگذار کشور برشمرد که توانسته در طول چندین سال گذشته مظلومیت و ستم های وارده بر اهل بیت پیامبراسلام(صلی الله علیه و آله) را برای دوستداران ایشان به نمایش بگذارد.

وی شهرستان نطنز را به عنوان مهد تعزیه ایران دانسته که با وجود چهار تکیه تعزیه خوانی معروف سرشک، افوشته، حسینیه مرکز شهر و حسینیه ارشاد علیاء از دیرباز تاکنون با برپایی مراسم شبیه خوانی در این تکایا باعث ترویج و گسترش این هنر فاخر در سطح کشور شده و علاقمندان را از سراسر کشور در دهه محرم برای شرکت در این مجالس به شهرستان می کشاند.

ضابطی وجود انجمن تعزیه شهرستان نطنز را از ظرفیت های بالقوه در حفظ و زنده نگهداشتن نسخه های معتبر وقدیمی تعزیه خوانی دانست.

دبیرشورای فرهنگ عمومی شهرستان نطنز در پایان ایجاد وفاق و همدلی و انسجام گروهی تعزیه خوانی شهرستان نطنز را از انجمن تعزیه خوانی این شهرستان خواستار شد.

۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید