اخبار

بازدید از آموزشگاه‌های آزاد هنری نطنز

بازدید از آموزشگاه‌های آزاد هنری نطنز
به منظور آشنایی بیشتر با هنرمندان و چگونگی فعالیت کارگاه سرامیک سازی برادران استاد عباداللهی، بازدیدی 6 مهرماه توسط سعید ضابطی سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان نطنز انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، در این بازدید ضابطی سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان نطنز از نزدیک با روند کار مهم ترین و قدیمی ترین هنر شهرستان درکارگاه های صنایع دستی در شهرستان نطنز اشنا شده و با استاد عباس عباداللهی مدیریت کارگاه سفال سازی عباد نطنز و استاد غلامرضا عبداللهی مدیریت کارگاه سفال سازی خورشید نطنز در خصوص پتانسیل هنر زیبای سفال سازی در جهت معرفی شهرستان نطنز به جامعه هنری و گردشگری کشور بحث و تبادل نظر نمودند.

سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان نطنز در این دیدارها اظهار داشتند: هنر سرامیک سازی تلفیقی از هنرهای بسیاری همانند خوشنویسی، رنگ آمیزی، نقاشی، حکاکی و... می باشد که از تلفیق چندین هنر، هنر سرامیک سازی خلق شده و چنین آثار هنری ارزشمندی با قدمت چند صد ساله را در نطنز شاهد هستیم.
ضابطی اظهار امیدواری کرد با حمایت مادی و معنوی ارگانها و نهادی های شهرستان نطنز و خصوصا اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و ایجاد راهکارهایی جهت جذب جوانان و نوجوانان، زمینه جذب وی جهت یادگیری و آموزش این هنر فاخر و منحصر به فرد فراهم شود تا این هنر ارزشمند به وادی فراموشی سپرده نشود.
خاطر نشان می شود، شهرستان نطنز دارای دو کارگاه سفال و سرامیک سازی عباد به مدیریت استاد غلامرضاعباداللهی نطنزی و کارگاه خورشید نطنز به مدیریت استاد عباس عباداللهی نطنزی می باشد که این هنر را از چندین نسل قبل به صورت نسل در نسل فراگرفته و ادامه می دهند.

۷ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۵۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید