اخبار

افتتاح خانه فرهنگ دیجیتال و کتابخانه کانون فرهنگی هنری منتظران مهدی (عج) ابوزیدآباد شهرستان آران و بیدگل

افتتاح خانه فرهنگ دیجیتال و کتابخانه کانون فرهنگی هنری منتظران مهدی (عج) ابوزیدآباد شهرستان آران و بیدگل
همزمان با بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس خانه فرهنگ دیجیتال و کتابخانه کانون فرهنگی هنری منتظران مهدی (عج) در شهر ابوزیدآباد آران و بیدگل افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سعید ضابطی از افتتاح خانه فرهنگ دیجیتال و کتابخانه وابسته به کانون فرهنگی هنری منتظران مهدی(عج) با حضور ریاست اداره تبلیغات اسلامی و جانشین فرماندهی سپاه شهرستان در شبستان مسجد قمر بنی هاشم علیه السلام شهر ابوزیدآباد از توابع شهرستان آران و بیدگل خبر داد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل با اشاره به فعالیت های خانه های دیجیتال در حوزه فناوری های نوین گفت: مردم با استفاده از امکانات خانه های دیجیتال می توانند از بانک اطلاعات و نرم‌افزارهای حوزه‌ های مختلف از جمله خانواده، کودکان و نوجوانان، بازی و سرگرمی های دیجیتال، آموزشی، اعتقادی و مذهبی، انقلاب و دفاع مقدس که دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند، استفاده کنند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی آران و بیدگل در ادامه بیان داشت: موضوع اینترنت پاک، سیستم و خدمات رایانه ای هم در خانه های دیجیتال وجود دارد تا دسترسی آسان تر مردم به پایگاه های مفید و امکانات دیجیتالی فراهم شود.

ضابطی اظهار داشت: کانون فرهنگی هنری منتظران مهدی(عج) شهر ابوزیدآباد، از جمله کانونهایی است که همزمان با دهه مبارک امامت و ولایت همراه با کانون های فرهنگی هنری ثامن الائمه(علیهم السلام) محمدآباد کویرات و خاتم الانبیاء (ص)  قاسم آباد کویرات این شهرستان تجهیزاتی در راستای برآورده ساختن نیاز کانونهای فرهنگی هنری روستاها به اقلام کتابخانه ای و رایانه ای جهت ایجاد زیرساخت های فرهنگی هنری در روستاها و تقویت مساجد و فعالیت بیش‌ازپیش این کانون‌ها انجام شد.

وی ضمن اشاره به اینکه کانون فرهنگی هنری منتظران مهدی(عج) شهر ابوزیدآباد جزء سه کانون فعال و بالای 10 هزار امتیاز این شهرستان در سطح استان اصفهان می باشند ادامه داد: این کانون به همراه دو کانون قمربنی هاشم(علیه السلام) روستای کاغذی شهر ابوزیدآباد و سید احمد خمینی(ره) یزدل از طرف دبیرخانه کانونهای مساجد استان اصفهان مورد حمایت مالی قرار گرفت همچنین از طرف این اداره یک بسته کتاب کودک، عمومی و یک بسته کتب کمک آموزشی به آنان اهداشد.

ضابطی کانون های فرهنگی هنری مساجد را سنگرهای مقابله با تهاجم فرهنگی و بهترین فضای تربیتی و پرورش روحیه دینی مذهبی جوانان دانست و افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد با توجه به ظرفیت های بالایی که دارند  به عنوان یکی از مکان های اصلی برای تأسیس خانه های فرهنگی دیجیتال در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل تاکید کرد: کانون های مساجدی که احساس می کنند ظرفیت تأسیس این مراکز را دارند می‌توانند درخواست خود را به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه دهند.

۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید