اخبار

آئین تجلیل از فعالان و خیران مؤسسه قرآن و عترت مرکز جامعه بیت الزهرا(سلام الله علیها) آران و بیدگل

آئین تجلیل از فعالان و خیران مؤسسه قرآن و عترت مرکز جامعه بیت الزهرا(سلام الله علیها) آران و بیدگل
همزمان با چهلمین سال گرامیداشت دفاع مقدس از فعالان و خیرین مؤسسه قرآن و عترت مرکز جامعه بیت الزهرا(سلام الله علیها) شهرستان آران و بیدگل تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، ضابطی همزمان با چهلمین سال گرامیداشت دفاع مقدس از تجلیل از فعالان و خیرین مؤسسه قرآن و عترت مرکز جامعه بیت الزهرا(سلام الله علیها) با حضور امام جمعه شهرستان آران و بیدگل، خانواده شهدا و فعالان قرآنی در مصلای نماز جمعه این شهرستان خبر داد.

امام جمعه آران و بیدگل با بیان اینکه قرآن کریم ویژگی های منحصر به فردی همچون حفظ حیات نوع بشر، ایجاد آرامش و مقام مادری را برای زنان قائل شده است، گفت: زن اگر در جایگاه اصلی خود که از وجودش نشأت می گیرد، قرار گیرد، بسیاری از مشکلات خانواده و اجتماع حل می‌شود.

حجت الاسلام سلیمانی به نقش زنان در طول تاریخ اسلام و دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: نقش پذیری زنان از سیره بانوان نمونه اسلام و نقش سازنده و حضور موثر آنان به صورت مستقیم و غیرمستقیم در هشت سال دفاع مقدس، بهترین شیوه الگوسازی برای دختران امروز جامعه است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل در حاشیه این آئین ضمن تقدیر و تشکر از خادمین و مسئولین مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت بیت الزهرا(سلام الله علیها) گفت: بانوان خادم قرآن کریم بدون هیچ گونه چشم داشتی، علی رغم داشتن مسئولیت های مادری و همسری زمان زیادی را درخدمت قرآن و اهل بیت(علیه السلام) هستند که این موضوع بسی جای تقدیر و تشکر دارد.

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی شهرستان آران و بیدگل با اشاره به حدیث پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) که فرمودند هر کس یک درهم در راه خدا بدهد، خداوند برایش هفتصد ثواب می نویسد بیان داشت: با آغاز روند بازسازی و تعمیر مکان این مؤسسه تعدادی از خانواده های شهدا و خیرین با در اختیار قراردادن خانه های خود مؤسسه و اهداف آموزشی قرآنی را یاری نمودند.

وی خاطرنشان کرد: در ادامه این آئین از خدمات تأثیرگذار مرکز قرآن و عترت جامعه بیت الزهرا(سلام الله علیها) در اعتلای بیشتر فرهنگ دینی و اجرای برنامه های فرهنگی مذهبی و قرآنی در سطح شهرستان آران و بیدگل تقدیر شد.

۹ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید