اخبار

آغاز طرح تکریم شهدای هنرمند شهرستان آران و بیدگل

آغاز طرح تکریم شهدای هنرمند شهرستان آران و بیدگل
آغاز طرح تکریم شهدای هنرمند شهرستان آران و بیدگل همراه با آئین نکوداشت شهید هنرمند ابوالفضل عباسی همزمان با چهلمین سال بزرگداشت دفاع مقدس انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، همزمان با گرامیداشت چهلمین سال دفاع مقدس آئین تجلیل از شهید هنرمند ابوالفضل عباسی یکی از شهدای مؤسس کانون فرهنگی هنری امام زمان (عج) عباس آباد با حضور امام جمعه، فرماندار، بخشدار، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، خانواده شهید عباسی و اعضای کانون فرهنگی هنری امام زمان(عج) به همت این اداره و با همکاری کانون فرهنگی هنری امام زمان (عج) برگزار شد.

حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی در آئین تجلیل از هنرمند شهید ابوالفضل عباسی گفت: تربیت و پرورش فرزندانی غیور با ویژگی های والای شخصیتی به دلیل زمینه سازی هایی است که پدران و مادران بزرگوار شهدا انجام دادند.

امام جمعه آران و بیدگل، جایگاه و خاستگاه این نوع تربیت را سنگر مساجد، مجالس مذهبی و جلسات قرآن در منازل و اجتماع بیان کرد و اظهار داشت: برای تربیت چنین جوان هایی این خاستگاه ها نباید تضعیف شود و دولت و رسانه ای مثل صدا و سیما زمینه ساز پرورش چنین تربیتی هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی آران و بیدگل با تأکید بر اینکه بهترین پاسداشت شهدا عمل به وصایای آنهاست بیان داشت: شهدای ما نظام جمهوری اسلامی را به عنوان یک سرمایه عظیم از خود به جا گذاشتند و وصیت آنها این است که این انقلاب به دست نااهل نیفتد و تابع مقام معظم رهبری باشیم.

اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آئین تجلیل از هنرمند شهید ابوالفضل عباسی گفت: شیعه دو رویکرد و دیدگاه دارد، یکی دیدگاه سرخ گونه به واقعه کربلا و دیگری نگاه سبزگونه به مفهوم ولایت، انتظار و فرج امام زمان (عج) که این دو بال شیعه باعث شده شیعیان زیر بار ظلم و زور نروند و شهادت پیشه گی کنند و مهم تر از آن اگر به مقام والای شهادت نائل شوند شاکر خدا هم هستند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل افزود: انتقال این مفاهیم علوی و عاشورایی به شکل هوشمندانه به نسل جدید می تواند آینده دینی، مذهبی، سیاسی و اجتماعی مطلوب‌ تری را برای کشور رقم بزند.

نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان آران و بیدگل با اشاره به این مطلب که شهادت، بالاترین مقام و رتبه و هنر مردان مرد است اظهار داشت: مردم شهرستان آران و بیدگل با رتبه نخست ایثارگری به نسبت جمعیت، ثابت کردند که با جان فشانی خود در دوران دفاع مقدس و با وحدت و اتحاد و همدلی خود در حال حاضر از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دفاع می کنند.

نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی آران و بیدگل تصریح کرد: جان فشانی شهدا و ایثارگران، اعتلای ایران اسلامی را رقم زده است و همه ما امنیت و آزادی کشور را مدیون خون شهدا هستیم.

سعید ضابطی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل با تشکر از کانون فرهنگی هنری امام زمان (عج)که به طور خودجوش و فی سبیل الله فعالیتهای فرهنگی هنری متنوعی در طول سال دارند، برگزاری طرح تکریم شهدا را براساس ابلاغ وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی مبنی بر اجرای طرح تکریم شهدای هنرمند به منظور پاسداشت یاد و نام و هنر این شهدا عنوان نمود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان آران و بیدگل با اشاره به اینکه شهدا نظرکرده الهی هستند اظهار امیدواری کرد: انجام این برنامه ها جدای از انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و ارزشهای دفاع مقدس و ماندگاری یاد و نام شهدا، باعث ترویج و انتقال اخلاق و روحیات فردی، اجتماعی، خانوادگی و ویژگی های شخصیتی این شهدا شود.

ضابطی با اشاره به اینکه این شهرستان مفتخر به 68 شهید هنرمند می باشد افزود: این شهدا در رشته های نقاشی، خوشنویسی، تئاتر، تعزیه، نمایش نامه نویسی، صنایع دستی و همچنین در نویسندگی و شاعری تبحر داشته اند.

وی بیان کرد: شهید هنرمند ابوالفضل عباسی در عرصه نمایش نامه نویسی و شعر و ادب با استفاده از ابزار هنر در ترویج معارف دینی تلاش داشت و به نوعی پایه گذار جلسات قرآن و هنر نمایش و تئاتر محله عباس آباد این شهرستان بود.

ضابطی اظهار داشت: این شهید والامقام با نویسندگی و کارگردانی، نمایش های متعددی را به کمک بچه های مسجد امام زمان(عج) روی صحنه برد ولی شوق حضور در جبهه های جنگ باعث شد که در جوانی به عنوان نیروی بسیجی در صحنه های مبارزه در کردستان حضور یابد.

وی تصریح کرد: این شهید بزرگوار با خود عهد کرده بود تا پایان جنگ و پیروزی صحنه مبارزه را ترک نکند که در سال ۱۳۶۵در سن ۱۹ سالگی در عملیات کربلای ۴ به فیض والای شهادت نائل شد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان آران و بیدگل افزود: وصیت نامه این شهید سرلوحه فعالیت های کانون فرهنگی هنری امام زمان (عج) است.

خاطرنشان می شود: کانون فرهنگی هنری امام زمان(عج) از کانون های فعال با سابقه 40 ساله در زمینه های فرهنگی هنری مذهبی این شهرستان می باشد و در تمامی ایام و مناسبتها و رویدادها فعالیتهای چشمگیری دارند.

۱۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید