اخبار

تفکر و اندیشه باعث بهره‌مندی انسان از توانایی‌های خود و محیط پیرامونش می‌شود

تفکر و اندیشه باعث بهره‌مندی انسان از توانایی‌های خود و محیط پیرامونش می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در جلسه شورای معاونین اداره کل با تاکید بر لزوم تفکر پیرامون آیات و نعمات الهی خاطرنشان کرد: تفکر و اندیشه باعث بهره‌مندی انسان از توانایی‌های خود و محیط پیرامونش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی در جلسه شورای معاونین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با تسلیت اربعین حسینی و با اشاره به آیه ١٩٠ سوره آل عمران گفت: آیات ١٩٠ تا چند آیه بعد از سوره آل عمران بسیار دقیق و حساس بوده و پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله پس از نزول این آیه تا صبح به سختی گریستند و فرمودند این آیات شریفه بر من نازل شده و بدا به حال کسى که این آیات را بخواند و در آن تفکر نکند: ویل لمن قرأها و لم یتفکر فیها.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با تاکید بر لزوم تفکر پیرامون آیات و نعمات الهی خاطرنشان کرد: تفکر و اندیشه باعث بهره‌مندی انسان از توانایی‌های خود و  محیط پیرامونش می‌شود بنابراین لازم است در طول شبانه روز ساعتی را به تفکر اختصاص دهیم.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم استفاده از فرصت خدمت به خلق برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی اظهار کرد: موفقیت مجموعه در گرو همدلی و همراهی است و همانگونه که حضرت امام ره فرمودند که مکلف به وظیفه هستیم نه نتیجه بنابراین لازم است وظیفه خود را به درستی شناخته و نسبت به انجام آن اهتمام داشته و تلاش کنیم دچار روزمرگی نشویم.

حجت الاسلام معتمدی با بیان اینکه کارکنان اداره کل می‌توانند نقش و اثر ویژه‌ای در حوزه فرهنگ و هنر استان داشته باشند، تصریح کرد: علاوه بر کارهای محوله و روزمره لازم است از ظرفیت، تجارب و توانمندی کارشناسان استفاده تخصصی شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در ادامه با اشاره به اوج گیری مجدد کرونا در سطح استان بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد.

خاطرنشان می‌شود، جلسه شورای معاونین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با حضور مدیرکل و اعضای شورای معاونین 13 مهرماه در دفتر مدیرکل برگزار شد.

۱۳ مهر ۱۳۹۹ ۲۰:۳۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید