اخبار

حوزه قرآن و عترت در سبد نیازهای خانواده قرار گیرد

حوزه قرآن و عترت در سبد نیازهای خانواده قرار گیرد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در نشست با قاریان و اساتید قرآن اصفهان گفت: لازم است حوزه قرآن و عترت در سبد نیازهای خانواده قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی در نشست با قاریان و اساتید قرآن اصفهان با تسلیت اربعین حسینی به ظرفیت استان در حوزه قرآن و عترت اشاره کرد و گفت: شورای فرهنگ عمومی ظرفیت و بستر مناسبی برای طرح مباحث مرتبط با گسترش فعالیت‌های قرآنی و تقویت آن دارد و برگزاری این جلسه برای هم‌اندیشی در این خصوص است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به پایتختی کاشان در حوزه نهج البلاغه اظهار کرد: تا هفته آینده تفاهم‌نامه پایتختی نهج البلاغه کاشان امضا و این شهر به صورت رسمی به مدت 2 سال پایتخت نهج البلاغه کشور می‌شود و امیدواریم برنامه‌های خوبی در این زمینه در سطح کشور برنامه ریزی نماییم.

وی بر لزوم فرهنگ سازی در زمینه قرآن و عترت، هم‌افزایی دستگاه‌های فرهنگی و استفاده از ظرفیت آنها برای تقویت و گسترش فعالیت‌های قرآنی تاکید کرد و افزود: ما قائل به ورود دولت در حوزه اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری نبوده و لازم است بر اساس اصل 44 قانون اساسی از ظرفیت بخش خصوصی و مردمی برای انجام این فعالیت‌ها استفاده نموده و ادارات و مجموعه‌های دولتی در این خصوص تسهیل‌گر و حمایت کننده باشند.

حجت الاسلام معتمدی با اشاره به گستردگی فعالیت‌های قرآنی خاطرنشان کرد: گاهی برنامه‌های یکسان به صورت موازی کاری بین مجموعه‌های قرآنی انجام می‌شود اما اگر نقشه مهندسی فعالیت‌های قرآنی وجود داشته باشد و با طرح‌های مطالعه شده این کارها انجام و محافل و جلسات قرآنی ساختارمند شده، شناسایی استعدادها اتفاق بیفتد اثربخشی این فعالیت‌ها به مراتب بیشتر خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه لازم است حوزه قرآن و عترت در سبد نیازهای خانواده قرار گیرد، تصریح کرد: در استان اصفهان 2 هزار کانون فرهنگی هنری مسجد وجود دارد که ظرفیت بسیار خوبی برای اجرای برنامه‌های قرآنی است.

خاطرنشان می‌شود، نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با قاریان و اساتید قرآن اصفهان 13 مهرماه در دفتر مدیرکل برگزار شد.

۱۴ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید