اخبار

برگزاری یادبود شعرای سفرکرده شعر و ادب فارسی آران و بیدگل

برگزاری یادبود شعرای سفرکرده شعر و ادب فارسی آران و بیدگل
به مناسبت بزرگداشت روز حافظ مراسم یادبود و نکوداشت پنج شاعر سفرکرده شعر و ادب فارسی؛ اساتید مرحوم « عباس امینیان»، « علی ستاری بیدگلی»، « علی مهدی»، «ماشااله معماری بیدگلی» و « علی سلطان محمدی» در شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سعید ضابطی به مناسبت بزرگداشت روز حافظ از برگزاری مراسم یادبود و نکوداشت شاعران مرحوم شهرستان با حضور شاعران و خانواده شعرای مرحوم شهرستان خبر داد و گفت: این مراسم با مشارکت « انجمن ادبی جوان کویر و مجموعه فرهنگی ورزش پهلوان کربلا» همزمان با بزرگداشت روز حافظ برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل اظهار کرد: در روزهای پایانی سال گذشته سرمایه هایی فرهنگی و ادبی را از دست دادیم، مردانی بی آلایش و خونگرم؛ شاعرانی که انجمن های ادبی، شعرا و ادیبان از وجود و اشعار پرمعنا، پرمحتوا و بدیهه سرایی هوی در طول چندین دهه بهره بردند.

ضابطی در این نکوداشت با اشاره به اینکه شعر و ادبیات فارسی با اصالت‌ترین و مهم‌ترین هنر ایرانی‌ها از دیرباز تا به امروز بوده است با ذکر خاطراتی از این شاعران درگذشته نام آنان را زنده کرد و افزود: شعر فارسی در فرهنگ مردم ایران تأثیرات شگرفی داشته است و مردم با شعر در همه شئون اجتماعی پیوند دیرینه برقرار کرده اند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل هدف از این مراسم و ویژه برنامه را زنده نگه داشتن یاد و خاطره شاعران و اساتید زنده یاد « عباس امینیان»، « علی ستاری بیدگلی (شیدا) »، « علی مهدی»، ماشااله معماری بیدگلی» و « علی سلطان محمدی» که در یک سال گذشته به دیار باقی شتافته اند عنوان کرد و بیان داشت: این شاعران که هر کدام دارای سبک ادبی خاص خود بودند به نوعی در شاهنامه خوانی، سعدی خوانی، طنز، حماسی از تخصص وافر برخوردار بودند.

وی افزود: مراسم با رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد و با شعرخوانی شعرای دعوت شده و بیان خاطرات و وصف روحیات، اخلاق و کردار شاعران مرحوم به پایان رسید.

خاطرنشان می شود: بیستم مهرماه، بزرگداشت خواجه شمس‌الدین محمد بن بهاءالدّین محمد شیرازی شاعر و حافظ قرآن، متخلص به حافظ و معروف به لسان الغیب از بزرگترین شاعران غزل سرای ایران و جهان می باشد.

۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید