اخبار

پیام رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نجف آباد به مناسبت هفته خوشنویسی

پیام رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نجف آباد به مناسبت هفته خوشنویسی
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نجف آباد ​به مناسبت هفته خوشنویسی ، پیامی را به شرح ذیل صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سید حسن لوح موسوی  رئیس این اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نجف آباد در پیامی ، هفته خوشنویسی را به تمامی هنرمندان خوشنویس تبریک گفت.

متن پیام به شرح ذیل می باشد:

بدون شک هنر خوشنویسی هنری قدسی و معنوی است که زیباترین و غنی ترین مفاهیم عرفانی را تحریر می کند و هنر ایرانی و اسلامی است که از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است و نقش مهمی در انتقال فرهنگ دارد .

هنر خوشنویسی یکی از برترین هنر های اسلامی است که پس از گذشت سال های متمادی هنوز از تازگی و سر زندگی خاصی برخودار است و ریشه این سرزندگی  علاقه مندی و شیفتگی هنرمندان نسبت به کتابت قرآن بود که موجب گشت آنان تمام توانِ خود را برای هرچه زیباتر نوشتن این هنر معنوی  به کار گیرند.

21 مهر ماه روز جهانی خوشنویسی ، فرصت و بهانه ای است تا از زحمات خوشنویسان این سرزمین قدردانی شود ؛ هنرمندانی که در حفظ این هنر مقدس با تمام سختی های پیش رو تلاش کرده اند و همواره پرافتخار بوده اند .

اینجانب فرارسیدن هفته خوشنویسی را به تمام پیشکسوتان ، هنرمندان و اساتید خوشنویس نجف آباد که همواره خوش درخشیده اند؛ تبریک عرض می نمایم و امیدوارم روح لطیف و سرزنده هنرمندان خوشنویس این خطه از ایران اسلامی  همواره مانا و ماندگار باشد.

۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید