اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان :

تلاش برای احیای فرهنگ قرآنی در جامعه لازم است

تلاش برای احیای فرهنگ قرآنی در جامعه لازم است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در جلسه با فعالان قرآنی بر لزوم تلاش برای احیای فرهنگ قرآنی در جامعه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی در جلسه با فعالان قرآنی با بیان اینکه تا کنون نظام‌نامه فعالیت‌های قرآنی در کشور نگاشته نشده گفت: آیین نامه و بخشنامه‌های مختلفی برای فعالیت‌های قرآنی وجود دارد اما نظام‌نامه دقیقی نگارش نشده و این جلسه به منظور تبادل نظر در این حوزه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی برای اجرای فعالیت قرآنی افزود: البته با توجه به زیرساخت‌هایی که وجود دارد لازم است در حال حاضر تلاش کنیم این زیرساخت‌ها احیا شود و در ادامه اگر مصوبات و بخش‌نامه‌های گذشته در حوزه اجرا با مشکل مواجه شد می‌توانیم نسبت به نگارش نظام‌نامه قرآنی تلاش کنیم.

حجت الاسلام معتمدی با تاکید بر لزوم تلاش برای احیای فرهنگ قرآنی در جامعه خاطرنشان کرد: برگزاری نشست‌ها و جلسات هم‌اندیشی با فعالان قرآنی یکی از راه‌های سامان‎‌دهی و سازمان‌دهی به فعالیت‌های قرآنی بوده و اعضای این جلسه نسبت به تصمیم‌گیری در خصوص نوع و روند برگزاری نشست‌های قرآنی تصمیم گیری نمایند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به روند نگارش و تدوین سند 5 ساله فرهنگ و هنر استان اظهار کرد: حوزه قرآن و عترت اگر در این سند قوی دیده شود می‌توانیم نسبت به اخذ حمایت‌های مادی و معنوی تلاش نماییم.

در این جلسه همچنین سایر اعضا به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را پرداختند و در نهایت مصوب شد کارگروه تخصصی قرآن و عترت ذیل شورای فرهنگ عمومی با هدف تصمیم گیری و سیاست گذاری در این حوزه با همکاری فعالان قرآنی استان تشکیل و نسبت به برگزاری جلسات آن اقدام شود.

خاطرنشان می‌شود، جلسه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با فعالان قرآنی استان 22 مهرماه در دفتر مدیرکل انجام شد.

۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۶:۵۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید