اخبار

پیام تبریک رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا به مناسبت روز جهانی خوشنویسی

پیام تبریک رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا به مناسبت روز جهانی خوشنویسی
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا طی پیامی روز جهانی خوشنویسی را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سعید طبیبیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا طی پیامی روز جهانی خوشنویسی را تبریک گفت.

در متن این پیام آمده است:

بدون شک هنر خوشنویسی هنری قدسی و معنوی است که زیباترین و غنی ترین مفاهیم عرفانی را تحریر می کند و هنر ایرانی و اسلامی است که از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است و نقش مهمی در انتقال فرهنگ دارد.

هنر خوشنویسی یکی از برترین هنر های اسلامی است که پس از گذشت سال های متمادی هنوز از تازگی و سر زندگی خاصی برخودار است و ریشه این سرزندگی علاقه مندی و شیفتگی هنرمندان نسبت به کتابت قرآن بود که موجب گشت آنان تمام توانِ خود را برای هرچه زیباتر نوشتن این هنر معنوی به کار گیرند.

21 مهرماه روز جهانی خوشنویسی، فرصت و بهانه ای است تا از زحمات خوشنویسان این سرزمین قدردانی شود، هنرمندانی که در حفظ این هنر مقدس با تمام سختی های پیش رو تلاش کرده اند و همواره پرافتخار بوده اند.

اینجانب فرارسیدن هفته خوشنویسی را به تمام پیشکسوتان، هنرمندان و اساتید خوشنویس شهرستان شهرضا و مروجین این هنر غنی در انجمن خوشنویسان و آموزشگاههای آزاد هنری شهرستان که همواره خوش درخشیده اند؛ تبریک عرض می نمایم و امیدوارم روح لطیف و سرزنده هنرمندان خوشنویس این خطه از ایران اسلامی همواره مانا و ماندگار باشد.

۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید