اخبار

دیدار با هنرمند توانیاب و جوان عرصه خوشنویسی آران و بیدگل

دیدار با هنرمند توانیاب و جوان عرصه خوشنویسی آران و بیدگل
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل همزمان با بزرگداشت هفته خوشنویسی با خانم زینب دیاری بیدگلی هنرمند توانیاب و جوان عرصه خوشنویسی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سعید ضابطی به مناسبت بزرگداشت هفته خوشنویسی با زینب دیاری بیدگلی هنرمند توانیاب و جوان عرصه خوشنویسی دیدار و گفتگو کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل با ادای احترام به مقام و شأن هنرمندان بویژه هنرمندان توانیاب شهرستان و تبریک هفته ملی خوشنویسی اظهار داشت: اولویت اوّل خادمین فرهنگ و هنر شهرستان، پاسداشت و تکریم هنرمندان است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان آران و بیدگل افزود: زینب دیاری بیدگلی و دیگر هنرمندان توانیاب شهرستان، مایه افتخار و مباهات ما بوده و هستند. ما باید قدردان صبر و تلاش آنان باشیم چرا که با وجود معلولیت نه تنها گوشه گیر نشدند بلکه اجازه ندادند ناامیدی و بیماری مانع رشد و رسیدن به اهدافشان شود و با هنرشان باعث غبطه خوردن خیلی از انسانها شدند.

ضابطی ادامه داد: هنرمندان توانیاب به دلیل مشکلات جسمانی خود نیازمند حمایت هستند تا بستری برای رسیدن به اهداف و عاملی برای بروز استعدادهوی باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل بیان داشت: زینب دیاری بیدگلی از بانوان توانیاب شهرستان آران و بیدگل که از کودکی با بیماری دیستروفی عضلانی دچار معلولیت جسمی حرکتی شد ولی با صبر و تلاش فراوان و حمایت خانواده و فراگیری هنر خوشنویسی در محضر اساتید خوشنویس شهرستان همچون استاد عباس متولی(مسئول انجمن خوشنویسان شعبه آران و بیدگل) در آموزش خوشنویسی و خانم فریبا قپانداری در آموزش تذهیب به صورت خودجوش همچنین همراهی انجمن خوشنویسان این شهرستان توانست؛ مدارک ممتاز هنر خوشنویسی را دریافت نماید و مایه افتخار شهرستان باشد.

خاطرنشان می شود، دیاری دارای مدرک ممتاز و عضو ثابت انجمن خوشنویسان شهرستان می باشد و در هفته ملی خوشنویسی که از 21 تا 27 مهر ماه می باشد توسط ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئول انجمن خوشنویسان شعبه آران و بیدگل با اهدای لوح سپاس و هدیه از این هنرمند تجلیل شد.

۲۷ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۳۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید