اخبار

برگزاری کارگاه یک‌روزه آموزش تخصصی، مقدماتی مبانی بازیگری تئاتر و سینما در شهرضا

برگزاری کارگاه یک‌روزه آموزش تخصصی، مقدماتی مبانی بازیگری تئاتر و سینما در شهرضا
کارگاه یکروزه آموزش مقدماتی مبانی بازیگری تئاتر و سینما با حضور سیدصدرالدین حجازی در سینما سرو شهرضا برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، کارگاه یکروزه آموزش مبانی بازیگری تئاتر و سینما با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا، موسسه سینمایی کلاکت و گروه نمایش هفت هنر شهرضا در سینما سرو برگزار گردید.

در این کارگاه یکروزه که با استقبال خوب هنرمندان شهرستان شهرضا مواجه گردید، استاد صدرالدین حجازی از پیشکسوتان هنر تئاتر و سینما کشور، مبانی مقدماتی بازیگری تئاتر و سینما از قبیل (بیان- حس – حرکت) را آموزش داد.

سعید طبیبیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا در حاشیه برگزاری این کارگاه یکروزه با اشاره به اهمیت آموزش های هنری گفت: بسط و گسترش فعالیت ها و برنامه های هنری به منظور بهره مندی گروه های وسیعی از مردم از مواهب هنر، مستلزم اتخاذ سیاست ها و تدابیر اندیشیده ای است که بتواند موجبات رشد و بالندگی و شادابی جامعه را فراهم نماید.

طبیبیان افزود: حداکثر استفاد از منابع و امکانات و بهره گیری از فناوری های نوین و دستاوردهای علمی و آموزش های تخصصی و مهارتی در این زمینه بسیار خطیر و حائز اهمیت است و در این زمینه، جنبه های مثبت و سازنده ی صنعت فرهنگی می تواند در خدمت نشر و ترویج ارزش های متعالی جامعه و برنامه های هنری قرار گیرد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان شهرضا با اشاره به دوران پر فراز و نشیب کنونی که جهان، دائم در آستانه ی تحولات و حوادث گوناگون است گفت: جامعه ی انقلابی ما در مسیری گام برمی دارد که اصل پیشرفت و توسعه پایدار و همه جانبه، سرلوحه ی همه ی سیاست ها و برنامه های آن به شمار می رود. و دستیابی به اهداف متعالی انقلاب و سیاست ها و خط مشی سند چشم انداز توسعه، بهره گیری از علوم و فنون جدید و فناوری های نوین را اجتناب ناپذیر ساخته است.

وی گفت: فعالیت های هنری، به مثابه یکی از پر جاذبه ترین پدیده های زندگی و کامل ترین و متعالی ترین شیوه ی بیان - بی آن که لطمه ای به دیانت آدمیان وارد نماید - می تواند آنان را به سوی فضیلت و کمال و بهره مندی از حس زیبایی روحی و معنوی رهنمون کند. توسعه ی هنر و بسط و گسترش فعالیت های هنری در عصر ما با دو مقوله ی مهم و اساسی یعنی «صنعت فرهنگی و اقتصاد هنر» پیوند و ارتباط یافته است.

کارگاه یک روزه آموزش مقدماتی مبانی بازیگری تئاتر و سینما با حضور سیدصدرالدین حجازی در سینما سرو شهرضا با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار گردید.

۲۹ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۳۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید