اخبار

برگزاری ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنجان در سال 99

برگزاری ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنجان در سال 99
ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنجان با حضور اعضاء 29 مهرماه در سالن جلسات آموزش و پرورش زرین شهر تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، در این جلسه حجت الاسلام باقریان امام جمعه زرین شهر و رئیس شورای فرهنگ عمومی، تشکیل بانک اطلاعاتی در شهرستان را ضروری دانست و گفت:  به جهت مشخص شدن فعالیت های دستگاه های اجرایی در شهرستان بانک اطلاعاتی تشکیل گردد تا از آسیب های اجتماعی و بروز حوادث ناگوار جلوگیری شود.

 حجت الاسلام باقریان اهمیت دادن به زندانیان و کمک به خانواده های زندانیان را مهم ارزیابی کرد و با اشاره به اینکه عده ای از زندانیان از ظرفیت خوبی در جامعه برخوردار هستند خواستار رسیدگی جدی به این موضوع شد.

 در ادامه خدامراد صالحی فرماندار و نائب رئیس شورا فرهنگ عمومی شهرستان لنجان ضمن خیر مقدم و تبریک فرارسیدن ماه ربیع الاول و آغاز هفته وحدت، در خصوص فوق قرمز بودن شهرستان گفت: می طلبد ادارات و نهاد ها با همکاری و همفکری و رعایت پروتکل های بهداشتی درجهت مبارزه با بیماری کرونا تلاش نمایند و فرهنگ سازی در این زمینه بالا رود.

وی با اشاره به ضرورت تشکیل کمیته های فرهنگی درشهرستان و ارائه گزارش به فرمانداری خواستار شد فعالیت ادارات تا زمان حصول نتیجه ادامه داشته باشد.

فرماندار شهرستان لنجان از برپایی اجلاس سراسری نماز در پایان امسال خبر داد افزود: مزین نمودن برخی از میادین شهرهای شهرستان به نام نماز در دستور کار قرار دارد. همچنین فعالیت های محله محور با همکاری شبکه بهداشت و درمان و ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنجان در راستای جلوگیری از تجمع افراد در آرامستاها به جهت برگزاری مراسم های ترحیم در حال انجام است.

فرهاد نیکنام رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی لنجان ، گفتمان سازی و فرهنگ سازی عمومی در خصوص پیشگیری از گسترش کوید 19 و لزوم توجه جدی همه مسئولین و تشکل های مردم نهاد به استفاده از ظرفیت فضای مجازی در شرایط کرونا را لازم و مهم دانست.

در پایان هریک از اعضا اقدامات و فعالیت های دستگاه خود را در زمینه های سلامت بانوان و خانواده ، رعایت حقوق کودکان ، مبارزه با مواد مخدر ، جلوگیری از آسیب های اجتماعی  و آموزش های مجازی مطرح کردند.

۲۹ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۳۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید