اخبار

بازدید مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دهمین سالانه هنر معاصر «پرسبوک» در کاشان

بازدید مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دهمین سالانه هنر معاصر «پرسبوک» در کاشان
هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه میثم نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از دهمین سالانه هنر معاصر پرسبوک در خانه منوچهری کاشان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سرپرست دهمین سالانه هنر معاصر پرسبوک با اشاره به نقش پررنگ کاشانی های میزبان در دهمین سالانه هنر معاصر پرسبوک گفت: علی اعتبار، مونا جولا، علی وفایی‌نژاد، آرزو باغ‌شیخی و ابوالفضل شاهی، هنرمندان کاشانی‌ حاضر در این رویداد، با عنوان «دستکار» هستند.

ندا درزی با اشاره به اینکه هدف پرسبوک کشف هنرمندان جوانی است که در گرایش‌های معاصر و بینارشته‌ای فعالیت می‌کنند، بیان کرد: پرسبوک دهم ماننده سه دوره گذشته از هنرمندان بومیِ شهر محل برگزاری خود، دعوت به عمل آورده است تا در خانه تاریخی صاحب، متعلق به مجموعه اقامتی منوچهری به ارائه اثر بپردازند.

مؤسس پرسبوک با تأکید بر اینکه تمرکز این رویداد بر اصول هنر ملی ایران است، خاطرنشان کرد: حضور هنرمندان بومی هر منطقه در این رویداد باعث خواهد شد تا سنت‌های هنری آن خطه که در آثار این هنرمندان معاصر تجلی یافته است، به شیوه‌ای مؤثرتر معرفی و عرضه شود.

درزی در رابطه با نحوه انتخاب پنج هنرمند کاشانی گفت: هنرمندان کاشانی حاضر در این رویداد بر اساس پروپوزال‌های ارائه داده به دهمین سالیانه هنر معاصر پرسبوک و وجود گرایش‌های صناعی در آثارشان برگزیده شده‌اند که در رشته‌های سفال، مجسمه‌سازی، نقاشی و … فعالیت دارند.

دهمین سالانه ی هنرمعاصرپرسبوک همزمان با ده سالگی خانه منوچهری کاشان از 27 الی 29 مهر ماه در خانه ی صاحب کاشان برگزار شد و بازدید برای عموم از سی ام مهر تا پانزدهم آبان ماه  با رعایت پروتکل های بهداشتی از ساعت  ۱۳ الی۱۷ با تعیین وقت قبلی آزاد خواهد بود.

۳ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۰۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید