اخبار

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت هفته پدافند غیرعامل

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت هفته پدافند غیرعامل
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت هفته پدافند غیرعامل پیامی را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت هفته پدافند غیرعامل پیامی را صادر کرد.

در متن این پیام آمده است:

بسمه تعالی

پدافند غیرعامل به معنای مجموعه اقدامات غیر مسلحانه ای است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقای پایداری ملّی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها و اقدامات نظامی دشمن شود.
از طرفی ارتقاء آستانه پایداری مردم و تداوم خدمات رسانی ضروری و تامین نیازمندی‌های آنان در شرایط بحرانی ناشی از تهدیدات دشمن و شناسایی نقاط آسیب‌پذیر از جمله اهداف و سیاست‌های موثر پدافند غیرعامل به شمار می‌رود و برای این منظور فرهنگ‌سازی و آگاه نمودن جامعه و آشنایی آنان از برنامه‌های پدافند غیرعامل از وظایف بسیار مهم صاحب‌نظران و مدیران و همه دست‌اندرکاران اجرایی سطح استان به شمار می‌رود.

مقام معظم رهبری(مدظله العالی)در این خصوص فرمودند: پدافند غیرعامل مثل مصونیت سازی بدن انسان است. از درون ما را مصون می‌کند.

نظر به جایگاه و اهمیت بسیار مهم پدافند غیرعامل و با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری و رویکرد ویژه ریاست محترم جمهوری به این امر حیاتی ضروریست همه آحاد جامعه و مسئولان و کارشناسان مرتبط این امر مهم را در تمامی برنامه‌ریزی‌های اساسی مدنظر قرار دهند و در اجرایی نمودن آن تلاش و کوشش لازم را معمول نمایند.

فرهنگ سازی و باور عمومی در مورد ضرورت به کارگیری اصول پدافند غیر عامل حائز اهمیت است و آمادگی دفاعی مردم در برابر هر گونه تهدید داخلی و خارجی و فرهنگ نحوه کار و اهداف پدافند غیر عامل برای شهروندان امری ضروری بوده که لازم است مدنظر مسئولان قرار گیرد.

5 تا 12 آبان ماه به عنوان هفته پدافند غیرعامل در نظر گرفته شده که لازم می‌دانیم این مناسبت را به تمامی تلاش‌گران این عرصه تبریک عرض نموده و دوام توفیقات آنان را از درگاه خداوند منان مسئلت می‌نماییم.

رمضانعلی معتمدی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

۵ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۲۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید