اخبار

برگزاری نشست فصلی شورای قرآنی شهر گز شهرستان شاهین شهر و میمه

برگزاری نشست فصلی شورای قرآنی شهر گز شهرستان شاهین شهر و میمه
دومین نشست فصلی شورای قرآنی شهر گز در راستای ساماندهی فعالیت های قرآنی با حضور امام جمعه گز، نماینده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، نماینده اداره تبلیغات اسلامی شهرستان و جمعی از فعالان قرآنی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، دومین نشست فصلی شورای قرآنی شهر گز در راستای ساماندهی فعالیت های قرآنی با حضور امام جمعه گز ، نماینده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ، نماینده اداره تبلیغات اسلامی شهرستان و جمعی از فعالان قرآنی برگزار شد.

حجت الاسلام هاشمی امام جمعه گز در این نشست با اشاره به وضعیت موجود در پی شیوع بیماری کرونا، از فعالیت های مجازی فعالان قرآنی به ویژه موسسات قرآنی و خانه های نور قدردانی نموده و اظهار داشت: قرآن کریم کتاب آسمانی مسلمانان است که از سوی پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) برای حداکثر بهره مندی از آیات آن سفارش زیادی شده است و این نشست به عنوان دومین نشست قرآنی و با توجه به مصوبات جلسه قبل در راستای ساماندهی موسسات قرآنی و تشکیل شده است.

محمودی نماینده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهین شهر و میمه نیز با قدردانی از دعوت امام جمعه شهر گز، به آسیب شناسی فعالیت های قرآنی اشاره کرد و گفت: عدم پیگیری جهت دریافت مجوز ، عدم مکان مناسب برای موسسات قرآنی و عدم به روز رسانی سبک تدریس مربیان قرآنی از مشکلات عمده مجموعه های قرآنی فعال است .

وی در ادامه با بیان آیه شریفه "لارطب و لایابس الا فی کتاب مبین" بهره گیری کاربردی از مفاهیم قرآنی را مورد تاکید قرار داد و گفت: با طبقه بندی آیات قرآن کریم به طور مثال آیاتی که درباره خوراکی است می توان به جذاب سازی کلاسهای قرآنی اضافه کرد .

در ادامه خانم ضیایی مدیر اجرایی موسسه مهد قرآن گز به شرایط موجود موسسات قرآنی اشاره کرد و گفت : از زمان شیوع کرونا ، ریزش زیادی در ثبت نام شرکت کنندگان کلاسهای قرآنی داشته ایم و هر چند کلاس های آموزشی بصورت مجازی راه اندازی شد متاسفانه شیوع این بیماری ، کلاسهای قرآنی را تحت تأثیر قرار داده است.

در پایان هر یک از اعضای جلسه به بیان کاستی های موجود در فعالیت های قرآنی اشاره نموده و پیشنهاداتی ارائه کردند که توسط حجت الاسلام و المسلمین هاشمی جمع بندی گردید و مصوباتی نیز به همراه داشت.

۵ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۱۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید