اخبار

برگزاری اولین جلسه ستاد اجرایی طرح ملی کاشان، پایتخت نهج البلاغه ایران

برگزاری اولین جلسه ستاد اجرایی طرح ملی کاشان، پایتخت نهج البلاغه ایران
با حضور معاون قرآن و عترت، اولین جلسه ستاد اجرایی طرح ملی "کاشان، پایتخت نهج البلاغه ایران" برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، اولین جلسه ستاد اجرایی طرح ملی "کاشان، پایتخت نهج البلاغه ایران" که به منظور زمینه سازی برای توسعه و ترویج فرهنگ و آموزه‌های ناب علوی در میان آحاد جامعه طراحی شده است، با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران کل این معاونت و اعضای ستاد اجرایی طرح ملی "کاشان، پایتخت نهج البلاغه ایران" در سالن اجتماعات معاونت قرآن و عترت برگزار شد.

در این جلسه، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری دو برنامه شاخص "طرح های ملی نهج البلاغه و صحیفه سجادیه" را از برنامه های پیش رو در معاونت قرآن و عترت برشمرد و گفت: در صدد آن هستیم تا با اجرای این طرح ها، در حد توان رسالت خود را در خصوص این دو کتاب ارزشمند برای عموم مردم بازگو کرده و بتوانیم منشاء خیر در این راستا باشیم.

وی رعایت شئونات معرفتی و جامعیت نهج البلاغه را از نکات برجسته این کتاب شریف دانست و تأکید کرد: نهج البلاغه کتاب اسلامی است که در واقع نباید آن را منحصر به بخش خاصی کرد و ضرورت دارد همانند قرآن کریم از ابعاد مختلف بدان نگریست.

وی بر ضرورت پرداختن به جنبه های گوناگون نهج البلاغه تأکید کرد و گفت: امروز نیاز جوانان و نوجوانان به حوزه های اخلاقی، سبک زندگی و... بسیار مهم است و از این جهت این کتاب شریف فهرست های بسیار غنی را در خود جای داده است که می تواند برطرف کننده نیازهای نسل جوان جامعه ما باشد.

فقهی زاده، مخاطب ملی را از ضروریات این برنامه دانست و گفت: به نظر من چارچوب اصلی این برنامه به خوبی مطرح شده است و شایسته است نگاه ما صرفاً در سطح استان نباشد و فراتر از آن در سطح ملی پرداخته شود.

وی ابزار رسانه ای را در خدمت به سه حوزه علمی، فرهنگی و هنری در این طرح مهم و اساسی ارزیابی کرد و گفت: قطعاً رسانه می تواند به عنوان یک عامل تاثیرگذار در خدمت این سه حوزه قرار گیرد؛ اما می بایست برنامه‌هایی داشته باشیم که حوزه های مختلفی را پوشش دهد.

در ابتدای این نشست، مرتضی خدمتکار مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت، میثم نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان و مسئول دبیرخانه دائمی طرح ملی کاشان، پایتخت نهج البلاغه ایران و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان حجت‌الاسلام معتمدی، توضیحاتی در خصوص برنامه ها، روند اجرایی طرح و چشم انداز آن ارائه کردند.

شایان ذکر است به علت شرایط خاص کشور در فضای کرونایی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به صورت وبینار در جلسه حضور یافتند.

۲۲ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۴۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید