اخبار

حجت الاسلام معتمدی تاکید کرد؛

لزوم تلاش برای تعمیق و گسترش فرهنگ نماز به ویژه نماز اول وقت

لزوم تلاش برای تعمیق و گسترش فرهنگ نماز به ویژه نماز اول وقت
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در در شورای اقامه نماز اداره کل گفت: لازم است تلاش کنیم تا فعالیتی در جهت تعمیق و گسترش فرهنگ نماز به ویژه نماز اول وقت در بین کارکنان، ارباب رجوع، اصحاب فرهنگ و هنر داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی در شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در خصوص اهتمام به امر نماز و به ویژه نماز اول وقت گفت: لازم است تلاش کنیم تا فعالیتی در جهت تعمیق و گسترش فرهنگ نماز به ویژه نماز اول وقت در بین کارکنان، ارباب رجوع، اصحاب فرهنگ و هنر داشته باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به راهکارهای فرهنگ‌سازی نماز اول وقت خاطرنشان کرد: فضای مجازی بستر مناسبی برای اجرای فعالیت فرهنگی در حوزه اقامه نماز بوده و معاونت فرهنگی و امور رسانه‌ای، حوزه قرآن و عترت و نیز ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ظرفیت‌های خوبی برای تولیدات فرهنگی در قالب جشنواره و مانند آن در حوزه نماز و فرهنگ‌سازی در این زمینه دارد.

وی با تاکید بر لزوم جمع بندی اقدامات صورت گرفته در زمینه اقامه نماز و وارد کردن آن در سامانه سجاده تصریح کرد: ظرفیت بخش‌های مرتبط با اداره کل نظیر موسسات فرهنگی هنری نباید مغفول بماند و سیاست گذاری و هدایت گری در این زمینه برای تولید محصولات فرهنگی نظیر شعر، کتاب، داستان نویسی و... لازم است انجام شود.

در ادامه جلسه سایر اعضا شورای اقامه نماز اداره کل به بیان نظرات خود پرداختند و مقرر شد جشنواره راهکارهای فرهنگ‌سازی اقامه نماز اول وقت در بخش‌های فیلم و کلیپ 3 دقیقه‌ای، داستان نویسی، شعرسرائی و شعر خوانی، خاطره نویسی با الهام از زندگی پیامبران، شهدا، ائمه اطهار علیهم السلام و علما، عکس و مقاله نویسی برای کارکنان و خانواده‌های آنها برگزار شود.

خاطرنشان می‌شود، شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با حضور اعضا 26 آبان در دفتر مدیرکل برگزار شد.

۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۴۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید