اخبار

پرداخت بیش از 207 میلیارد تومان وام حمایتی به فعالان فرهنگ، هنر و رسانه

پرداخت بیش از 207 میلیارد تومان وام حمایتی به فعالان فرهنگ، هنر و رسانه
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان از پرداخت بیش از 207 میلیارد تومان وام حمایتی به فعالان فرهنگ، هنر و رسانه استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی با اعلام این خبر گفت: بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا و برای کمک به صاحبان فرهنگ و هنر که به دلیل شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا در فعالیت خود دچار مشکل شدند، ستاد مقابله با بیماری کرونا برای جبران برخی از خسارت‌ها به متقاضیان واجد شرایط تا پایان مهرماه سال‌جاری با پرداخت مبلغ 20 میلیارد و 709 میلیون تومان وام حمایتی به فعالان فرهنگ وهنر در استان اصفهان اقدام نمود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان افزود: این تسهیلات حمایتی از بخش فرهنگ وهنر و رسانه از طریق ثبت نام در سامانه کارا و معرفی آنها به بانک ها در اختیار متقاضیان قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: همچنین طی اقدامات و برنامه های جدید حمایتی از این قشر، سامانه تحفه در راستای اجرای مفاد تفاهم نامه منعقد شده بین وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و صندوق کارآفرینی امید به منظور اجرائی شدن برنامه رونق تولید و ایجاد اشتغال در عرصه فرهنگ وهنر و رسانه اقدام به پرداخت تسهیلات 4 درصد به طرح های ارائه شده در سه حوزه حمایتی، ایجادی و توسعه ای نموده است.

حجت الاسلام معتمدی با بیان اینکه کل مبلغ این تسهیلات 250 میلیارد تومان به صورت شناور در کشور است، تصریح کرد: مقرر شده به صورت تسهیلات حمایتی به فعالان و صاحبان کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه ای تعلق گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان اظهار کرد: متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه تحفه، شرایط دریافت تسهیلات را مطالعه و برای دریافت وام قرض الحسنه ثبت نام نمایند.

۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۴۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید