اخبار

پیام تبریک استاندار اصفهان به مناسبت هفته کتاب ، کتابخوانی وکتابدار

پیام تبریک استاندار اصفهان به مناسبت هفته کتاب ، کتابخوانی وکتابدار
استاندار اصفهان با صدور پیامی هفته کتاب وکتابخوانی وکتابدار را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی استان اصفهان ، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی استاندار اصفهان با صدور پیامی هفته کتاب وکتابخوانی وکتابدار را تبریک گفت.

متن پیام استاندار اصفهان به شرح زیر می باشد:

در دنیای امروز و در پیچ و خم زندگی انسان‌ها، موضوعاتی وجود دارند که به نوعی تکامل بخش، راهگشا و به مثابه یک چراغ، روشنگر فضای پیش روی همه ما هستند.
چراغی که اگر چه شاید روشنگر تمام سایه‌های ایجاد شده بر زندگی امروزی ما نیست اما راهنمایی ارزشمند برای یافتن مسیر صحیح و اصیل است.
کتاب، محدود به برگه های ظاهری کاغذی نیست، بلکه زنده است و حیات دارد، گاهی مطلبی از دل برمی‌خیزد که ساختار و شیوه زندگی را متحول می سازد؛ در حقیقت، کتاب همان نور و روشنایی است که موجب هدایت انسان می‌شود.
بی تردید اهمیت کتاب تا آنجاست که خداوند آیه‌های رحمت خود را در دل کتابی ارزشمند و در قالب معجزه‌ای راهگشا به نام قرآن بر نبی اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) نازل کرده و همه را به پیروی از آن دعوت می‌نماید و بشارت می‌دهد که یکی از متضمن های سعادت جامعه بشری همین کتاب است.
جامعه ایرانی درهمه اعصار و قرون توجه ویژه‌ای به مقوله کتاب داشته و مطالعه، خواندن و دانستن همواره در نزد آنان امری تعالی بخش است.
نهادینه کردن فرهنگ کتاب خوانی و مطالعه، موضوعی است که توجه همه اقشار جامعه را می‌طلبد و با توجه به متون دینی ارزشمند، کتب تاریخی و ادبی برجسته و کتاب‌های دانشمندان امروز ایران و دنیا شاید لازم ترین فرهنگی که توسط آن می توانیم موجب بهبود زندگی خود و اطرافیانمان شویم مطالعه و کتابخوانی است و امید است مردم شریف استان توجه به مطالعه و کتابخوانی را همواره سرلوحه زندگی خود قرار دهند.
۲۴ لغایت ۳۰ آبان ماه به عنوان هفته کتاب و کتابخوانی فرصتی مغتنم برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه است و اهمیت دادن به موضوع کتاب و کتابخوانی و ترویج مطالعه در جامعه به ویژه در میان جوانان و نوجوانان یکی از مهم ترین راه‌های توسعه فرهنگی است؛ به همین دلیل یکی از مهم ترین شاخص‌های توسعه در جهان امروز، میزان سرانه مطالعه است.
اینجانب ضمن گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و تقارن آن با ۲۵ آبان روزحماسه وایثار مردم اصفهان، توفیق روز افزون همراهان همیشگی و مشتاقان عرصه کتاب و کتابخوانی، به ویژه اهل قلم، نویسندگان، مترجمان، پدیدآورندگان و دست اندرکاران و تلاشگران چاپ و نشر کتاب برای خدمت به اهل فکر، اندیشه و قلم در ترویج این مسئولیت خطیر فرهنگ، علم و ادب ایران اسلامی از درگاه خداوند متعال مسالت دارم.

۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید