اخبار

همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار

دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان

دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان 27 آبان همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی در دیدار با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان با تبریک هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار از فعالیت‌های این مجموعه برای ترویج فرهنگ کتابخوانی تقدیر نمود و گفت: استان اصفهان نویسندگان بسیار خوبی به کشور و دنیا معرفی کرده و این مسئله ظرفیت خوبی است که نباید مغفول بماند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به ظرفیت شهرستان‌ها در حوزه کتاب و کتابخوانی خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم بین نویسندگان و ناشران حلقه وصلی ایجاد کرده و تلاش کنیم تا نویسندگان از حمایت ناشران برخوردار شوند می‌توانیم به بخشی از اهداف خود نائل شویم چرا که در حوزه ناشران و نویسندگان ظرفیت‌های خوبی داریم و در طول سال بیش از 2 هزار عنوان کتاب مجوز نشر داده می شود که سرانه بسیار خوبی است.

وی بر لزوم رصد و پایش برای انتشار برخی عناوین و موضوعات خاطرنشان کرد: بنابراین هدایت گری و جهت دهی در عرصه ناشران باید اتفاق بیفتد و اگر بتوانیم این حوزه را فعال کنیم و هم‌نوایی و هماهنگی اتفاق بیفتد هم نیاز مخاطب برطرف می شود و در بحث فروش هم مسائل ما برطرف می‌شود.

حجت الاسلام معتمدی با تاکید بر لزوم بهره‌بردن از ظرفیت جام باشگاه‌های کتابخوانی اظهار کرد: هم خانواده بودن دو اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه‌های عمومی ظرفیتی است که می‌توان به منظور همدلی و هم‌افزایی از آن بهره برد.

هلاکویی سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان نیز در این دیدار با خیر مقدم و با بیان اینکه سال گذشته 15 باب کتابخانه در سطح استان افتتاح کردیم، گفت: 20 شهر فاقد کتابخانه داریم و در تلاش هستیم همزمان با ایام دهه مبارک فجر 13 باب کتابخانه به ظرفیت کتابخانه‌های استان اضافه نماییم.

وی افزود: کتابخانه‌های استان در سال گذشته 3 میلیون جلد کتاب امانت دادند که در این زمینه صاحب رکورد کشوری هستیم.

در ادامه حجت الاسلام معتمدی از بخش‌های مختلف اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و نیز کتابخانه ابن مسکویه بازدید کرد.

۲۷ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۴۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید