اخبار

پیام تسلیت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان به مناسبت درگذشت پیشکسوت هنر خوشنویسی شهرضا، استاد محمدعلی شادمان

پیام تسلیت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان به مناسبت درگذشت پیشکسوت هنر خوشنویسی شهرضا، استاد محمدعلی شادمان
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، در پیامی درگذشت پیشکسوت عرصه هنر خوشنویسی شهرضا، استاد محمدعلی شادمان را تسلیت گفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سعید طبیبیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا، در پیامی درگذشت پیشکسوت عرصه هنر خوشنویسی و بنیان‌گذار انجمن خوشنویسان شهرضا، استاد محمدعلی شادمان را تسلیت گفت.

متن پیام سعید طبیبیان به این شرح است:

خبر درگذشت اندوه‌بار پیشکسوت هنر فاخر خوش‌نویسی و بنیان‌گذار انجمن خوشنویسان شهرستان شهرضا، استاد محمدعلی شادمان، موجب تألم و تأثر فراوان شد.

هنرمندان، تجلی معنویت و زیبایی هستند و فقدان آنها اندوهی حسرت‌بار؛ استاد شادمان از مفاخر هنر استان اصفهان و نسل هنرمندان اصیل خطه ایران بود که در مکتب بزرگان خوشنویسی همچون سیدحسن و سید حسین امیرخانی، استاد حبیب الله فضائلی و استاد کابلی پرورش یافته و عمر بابرکت خود را با عشق و هنر در هم آمیخته بود.

بدون تردید نام و یاد استاد شادمان و ترکیب حسن خلق و سعه صدر او همچون ترکیبات زیبای خوشنویسی، همیشه در خاطره جامعه هنری استان جاودانه خواهند ماند.

اینجانب فقدان این هنرمند پیشکسوت را به خانواده و شاگردان ایشان و جامعه فرهنگ و هنر استان اصفهان و مردم فهیم و فرهنگ دوست شهرستان شهرضا صمیمانه تسلیت عرض می‌کنم و از درگاه خداوند سبحان برای آن مرحوم، رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و اجر آرزومندم.

استاد محمدعلی شادمان فرزند حسینعلی در سال1336 در شهرضا چشم به جهان گشود. و از سال 1353 نزد استادانی چون مرحوم استاد حبیب اله فضائلی، استاد امیرخانی و استاد کابلی به یادگیری خوشنویسی همت گماردند.

از سال 1360 مدرس انجمن خوشنویسان اصفهان شدند. در سال 1363کلاس های انجمن خوشنویسان را در شهرضا دایر کردند و تا سال 1368 مدرس انجمن خوشنویسان شهرضا نیز بوده اند.

۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۴:۱۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید