اخبار

ارائه گزارش حوزه کتاب و نشر شهرستان توسط رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان

ارائه گزارش حوزه کتاب و نشر شهرستان توسط رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان
میثم نمکی در دیدار جمعی از فعالان حوزه کتاب و نشر کاشان با آیت الله سلیمانی با تبریک هفته کتاب، گفت: در شهرستان کاشان حدود ۶ کتابفروشی بزرگ با خدمات گسترده، ۱۵ باب کتابخانه عمومی و حدود یکصد کانون فرهنگی هنری مساجد فعالیت دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان همچنین در این جلسه از راه اندازی موزه کتاب، مطبوعات و اسناد کاشان خبر داد و گفت: در این موزه اسناد یکصد ساله اخیر کاشان جمع آوری و نگهداری می شود.

وی در ادامه با اشاره به ۱۵ باب کتابخانه عمومی شهری و روستایی در شهرستان کاشان، افزود: انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان به ریاست فرماندار ویژه کاشان، وظیفه ساماندهی امور کتابخانه ها و نیازسنجی منابع را بر عهده دارد.

نمکی در ادامه از افتتاح کتابخانه تخصصی کاشان پژوهی آیت الله امامت کاشانی با بیش از ۲۰۰۰ عنوان کتاب با موضوع کاشان خبر داد و گفت: در این کتابخانه مجموعه آثاری از حدود ۶۵۰ نویسنده کاشانی گردآوری شده است که یکصد نفر از نویسندگان از بانوان کاشانی هستند.

وی در ادامه از ناشران به عنوان یکی از مؤلفه‌های مهم چرخه نشر نام برد و گفت: شهرستان کاشان ۳۲ ناشر دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد که از این تعداد ۱۵ ناشر فعالیت دارند و از این میان انتشارات مرسل کاشان در دو دوره متوالی به عنوان ناشر برگزیده شهرستانی کشور انتخاب و معرفی شده است.

وی همچنین افزود: از ابتدای سال تاکنون با وجود مشکلات کاغذ، فیلم، زینک و چاپ ۷۰ عنوان کتاب از ناشران و مؤلفان کاشانی به چاپ رسیده است که تولید و چاپ این تعداد کتاب در نیمه نخست سال حائز اهمیت است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان در ادامه گفت: ۴۸ واحد چاپخانه فعال در کاشان فعالیت دارند که از این تعداد ۳ چاپخانه مدرن و پیشرفته و مجهز است که از خارج از کشور برای چاپ پیشنهاد دارند.

نمکی در پایان یادآور شد: حضور در جشنواره جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان، تشکیل ۷0 باشگاه کتابخوانی در مدارس کاشان، حضور در جشنواره مروجان کتابخوانی و جشنواره روستاها و شهرهای دوستدار کتاب سبب شده طی چهار سال گذشته هر سال یکی از روستاهای کاشان به عنوان روستای برگزیده دوستدار کتاب کشور انتخاب و معرفی شود.

خاطرنشان می شود این دیدار همزمان با چهارمین روز هفته کتاب با حضور جمعی از اهالی قلم و ناشران کاشان در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان برگزار شد.

۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۴:۲۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید