اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان مطرح کرد؛

هنرمندان سرمایه‌های اجتماعی کشور هستند

هنرمندان سرمایه‌های اجتماعی کشور هستند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: هنرمندان سرمایه‌های اجتماعی شهر و کشور هستند و لازم است از ظرفیت هنرمندان در این راستا استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی روز سه شنبه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۰ در دیدار با منتخبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر در کتابخانه اهل البیت(علیهم السلام) افزود: آوازه اصفهان در جهان به مردم، هنرمندان و زاینده رود است.
وی ادامه داد: در حال حاضر زاینده رود خشک شده و امیدواریم خداوند باران رحمت و نزول رحمت داشته و این نیاز هستی جامعه و حیات این شهر احیا شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: خوشبختانه در اصفهان هنرمندان فاخری حضور دارند به همین جهت این شهر آوازه جهانی پیدا کرده است.
وی اضافه کرد: اعضای جدید شورای اسلامی شهر اصفهان بومی اصفهان هستند و ظرفیت‌ها و مشکلات را می‌شناسند لیکن باید این مشکلات از زبان هنرمندان شنیده شود.
حجت الاسلام معتمدی گفت: باید از تمام ظرفیت‌های اصفهان استفاده شود تا هنرمندان با تأثیرگذاری بیشتری فعالیت‌های خود را گسترش دهند و تعامل و هم افزایی به وجود بیاید.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان اظهار داشت: وظیفه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیاست گذاری، برنامه ریزی، نظارت و حمایت در حوزه فرهنگ و هنر و رسانه است.
فرهنگ و هنر دغدغه اصلی اعضای شورای شهر است
منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: جنس هنرمندان در ساخت فرهنگ ایرانی اسلامی بی بدیل و ماندگار است که باید این ارزش را قدر بدانیم.
مجید نادرالاصلی با بیان اینکه در حال حاضر فرهنگ دچار آسیب جدی شده است، افزود: باید هنرمندان در ساخت و اصلاح فرهنگ اصفهان کمک کنند.
وی ادامه داد: فرهنگ و هنر دغدغه اصلی اعضای ششمین دوره شورای شهر اصفهان است.
منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: تلاش می‌کنیم به اقتصاد پایدار با استفاده از ظرفیت‌های فوقالعاده اصفهان برسیم.
وی بیان کرد: حدود ۱۷۰ فرهنگسرا در استان اصفهان وجود دارد که باید از آن‌ها در زمینه هنر ناب و اصیل اصفهانی استفاده شود.
به گفته نادرالاصلی باید از ظرفیت هنرمندان در خصوص بارور کردن اقتصاد مردم به ویژه در حاشیه شهر استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه متاسفانه معماری سنتی اصفهان به فراموشی سپرده شده است، اظهار کرد: باید شرایطی فراهم شود تا از فضاهای سنتی که به دلیل عدم تعامل نهادهای دولتی مالکان آنها با مشکل روبه رو شدند در جهت اعتلا و ارتقا گام برداریم.
خاطر نشان می‌شود، در این نشست نظرات و دیدگاه‌های منتخبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر در خصوص اصحاب فرهنگ و هنر استان مطرح شد.
همچنین جمعی از هنرمندان در این نشست ایجاد موزه فاخر ملی در اصفهان و تحقق کارت منزلت، حفظ و صیانت از معماری شهر و احداث سالن تئاتر خواستار شدند.

۱۶ تیر ۱۴۰۰ ۱۴:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید