اخبار

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت سالروز ازدواج امام علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیها

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت سالروز ازدواج امام علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیها
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت سالروز ازدواج امام علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیها پیامی را صادر نمود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین رمضانعلی معتمدی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت 14سالروز ازدواج امام علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیها پیامی را صادر نمود.
در متن این پیام آمده :
                                                                                          بسمه تعالی
نخستین روز از ماه ذی الحجه آخرین ماه سال قمری، سالروز زیباترین پیوند آسمانی در سرتاسر گیتی است که دیگر هیچ گاه مانند آن در تاریخ تکرار نمی شود و امیر مومنان با فاطمه زهرا سلام الله علیها ، برترین بانوی جهان، پیمان عشق بست و خدا والاترین فرستاده خویش را بر این پیمان گواه گرفت.
این روز عزیز و گرامی، بهانه‌ای است تا به یاد آوریم پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد صلی الله علیه و آله ازدواج دخترش را به ساده ترین و راحت ترین شیوه انجام داد تا برای همه جوانانی که در آستانه زندگی مشترک هستند، سرمشق نیکویی باقی بماند.
مهریه حضرت زهرا سلام الله علیها دو جنبه مادی و معنوی داشت، بخش مادی آن بسیار کم در نظر گرفته شد اما برای ایشان مهریه‌های معنوی دیگری نیز گفته شده است. در روایتی می خوانیم که حضرت زهرا علیهاالسلام از پدر تقاضا کرد که آن حضرت از خدا بخواهند تا مهریه اش را شفاعت از مسلمانان گناهکار قرار دهد. این خواسته حضرت مستجاب شد و فاطمه علیها السلام شفیع و واسطه بخشش گناهکاران قرار گرفت.
فاطمه زهرا علیها السلام، در طول زندگانی خویش هماره دعوت کننده به سوی «وارستگی از دنیا و دل سپاری به خدا» بود، ولی نه دعوتی با زبان، که دعوت با تمام وجود و در عمل؛ که از هزاران دعوت زبانی بیشتر و اثرگذارتر است و این روش و مشی ایشان در تمامی طول زندگی و حتی در زمان ازدواج بود.
ضمن گرامیداشت این روز فرخنده و مبارک، از خداوند می‌خواهیم زمینه ازدواج آگاهانه، به هنگام و آسان را برای تمامی جوانان این مرز و بوم فراهم نماید.
                                                                                                                           رمضانعلی معتمدی
                                                                                                        مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
۲۰ تیر ۱۴۰۰ ۱۰:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید