اخبار

به مناسبت هفته عفاف و حجاب :

برپایی سیر نمایشگاهی "حریم ریحانه" درشهرستان فریدن

برپایی سیر نمایشگاهی "حریم ریحانه" درشهرستان فریدن
سیر نمایشگاهی "حریم ریحانه" درشهرستان فریدن برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، به مناسبت هفته عفاف و حجاب، سیر نمایشگاهی "حریم ریحانه" از 22 مرداد ماه در اداره قرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن برپا شد.

سیده مریم عبدالهی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن، ضمن گرامیداشت هفته عفاف و حجاب در خصوص هدف از برپایی این نمایشگاه گفت: حریم ریحانه با هدف ترویج و گسترش پوشش اسلامی، تقویت و ترویج ارزش های دینی و همچنین معرفی الگوهای برتر و تاثیرگذار برپا شده است.

وی در ادامه افزود: در این نمایشگاه بیش از 80 اینفوگرافی و پوستر به وجود حجاب و پوشش در ادیان، دوره‌ها و قرون مختلف پرداخته است؛ که نشان می‌دهد جای پای حیا و عفاف در قدیمی‌ترین دوره های تاریخ بشر نیز وجود داشته است. عبدالهی در ادامه به جایگاه حجاب در ادیان اشاره کرد و گفت: پوشش و عفاف در تمام ادیان الهی موجود بوده و مستندات آن نیز در کتب آسمانی این ادیان وجود دارد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن با اشاره به محتوای ارائه شده در نمایشگاه گفت: در قسمتی از نمایشگاه حریم ریحانه سیر تاریخی پوشش در ایران، از زمان آریایی‌ها تا پهلوی به نمایش گذاشته شده است و نشان می دهد حجاب کامل بین بانوان وجود داشته و در دوره پهلوی با نفوذ سیاستمداران انگلیسی، کشف حجاب توسط رضاخان اعلام شد.

عبدالهی در پایان گفت: این نمایشگاه به مدت یک هفته از تاریخ 22 تا 29 مردادماه از ساعت 7 الی13 در مجتمع فرهنگی هنری کوثر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برای بازدید عموم دایر می باشد و به بازدیدکنندگان از نمایشگاه نیز یک جلد کتاب با عنوان حریم ریحانه اهدا خواهد شد.

۲۶ تیر ۱۴۰۰ ۱۳:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید