اخبار

تمدید مهلت حمایت‏ از کسب و کارهای آسیب‏ دیده فرهنگی، هنری و رسانه‏‌ای در استان اصفهان

تمدید مهلت حمایت‏ از کسب و کارهای آسیب‏ دیده فرهنگی، هنری و رسانه‏‌ای در استان اصفهان
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان از تمدید مهلت حمایت‏ های دولت، ویژه کسب و کارهای به شدت آسیب‏ دیده بخش فرهنگ، هنر و رسانه از کرونا تا پایان سال جاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین رمضانعلی معتمدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به تأثیرات همه‏ گیری کرونا و محدودیت‏ های ناشی از آن بر کسب و کارهای این بخش، ابراز امیدواری کرد، حمایت‏ های مستقیم و غیرمستقیم دولت سیزدهم، نگرانی‏ ها درباره بحران‏ های ایجاد شده در عرصه اقتصاد فرهنگ و هنر را کاهش دهد..
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ؛ بیان داشت در راستای اجرای تدابیر اتخاذ شده و نیز مفاد بسته حمایتی هنرمندان و فعالان فرهنگی و رسانه‏ای ، ستاد ملی مدیریت کرونا با تمدید مهلت ثبت درخواست و پرداخت تسهیلات به صاحبان کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه‏‌ای آسیب دیده در بحران کرونا، از طریق سامانه کارا) موافقت کرد. وی همچنین افزود: مصوبات این ستاد از سوی نظام بانکی کشور لازم‏ الاجراست و پیگیری‏ های لازم برای تسهیل این امور حمایتی نیز در دستور کار قرار دارد..
حجت الاسلام معتمدی  در ادامه اعلام کرد، معاونت  توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، با هدف بهبود رویکردهای حمایتی از فعالان فرهنگ وهنر استان در حال جمع آوری اطلاعات افراد دارای مجوز فاقد پرونده بیمه ای نزد سازمان بیمه تامین اجتماعی جهت برخورداری این افراد از مرحله دوم تسهیلات می باشد .
وی  بیان داشت، با توجه به  ثبت 2301 فقره درخواست از سوی فعالان و کارآفرینان فرهنگی، هنری و رسانه‌‏ای برای 3785 نفر اشتغال و مبلغ 73487 میلیارد ریال تسهیلات در سامانه ثبت گردیده که از این میزان و مبلغ 45302 میلیارد ریال پرداخت کامل گردیده است .
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در خصوص متقاضیانی که ثبت نام نکرده اند خاطر نشان کرد :متقاضیانی که تا کنون ثبت نام نداشتند ،پس از ثبت درخواست در سامانه کارا به آدرس https://kara.mcls.gov.irمی توانند با مراجعه به شعب بانکی تسهیلات خود را دریافت نمایند .
۱۹ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید