اخبار

همزمان با روزهای آغارین سال نو میلادی٢٠٢٢

استاندار اصفهان با پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران دیدار کرد

استاندار اصفهان با پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران دیدار کرد
سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان ضمن دیدار با اسقف سیپان کاشجیان پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران آغاز سال نوی میلادی٢٠٢٢را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی ادراه کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اصفهان ،، سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین رمضانعلی معتمدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، علیرضا ایزدی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی اصفهان و هیئت همراه صبح امروز (دو‌شنبه 21 دی ماه) به مناسبت سال نو میلادی ٢٠٢٢و ولادت حضرت عیسی مسیح (علیه السلام) با حضور در کلیسای وانک اصفهان با اسقف سیپان کاشجیان پیشوای مذهبی، نوئل میناسیان رئیس هیئت مجمع نمایندگان، ورژ درماردیروسیان رئیس شورای خلیفه گری، زاون سیمونیان رئیس هیئت مذهبی و دیگر اعضای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران دیدار کردند.
اسقف سیپان کاشجیان ضمن خوشامدگویی به میهمانان، به روابط حسنه و دوستانه بین هموطنان مسیحی و مسلمان اشاره کرده، از آن به عنوان الگویی از همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان برای تمام جهانیان نام برد.
وی با اشاره به دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و با عرض تسلیت به این مناسبت، از شخصیت و همچنین خدمات این شهید بزرگوار به مردم و کشور ایران سخن به میان آورد.
استاندار اصفهان سال نو میلادی و ولادت حضرت عیسی مسیح (علیه السلام) را به تمامی مسیحیان جهان، به ویژه هموطنان مسیحی تبریک و تهنیت گفته و برای تمامی آنها آرزوی صلح و سعادت نمود.
وی همچنین در خصوص روابط دوستانه و صمیمی پیروان ادیان در ایران سخنانی ایراد نمود و از خداوند منان پایداری این روابط را مسئلت نمود.
در ادامه ورژ درماردیروسیان با ابراز خرسندی از تشریف فرمایی میهمانان، در خصوص همکاری ادارات و ارگان های دولتی با خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران سخنانی بیان کرده، در این راستا به جشن سال نو میلادی و همکاری صمیمانه مدیریت شهری اصفهان و نهادهای انتظامی در هرچه بهتر برگزار شدن این رویداد اشاره نمود.
لازم به ذکر است که به نمایندگی از خانواده شهدای ارامنه اصفهان و جنوب ایران، برادر شهید رایموند خاتون نژاد نیز در این مراسم حضور داشت و به رسم یادبود هدیه ای از طرف استاندار اصفهان به وی اهداشد.

 

 

خاطرنشان می شود سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین رمضانعلی معتمدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، علیرضا ایزدی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی اصفهان و هیئت همراه صبح امروز (دو‌شنبه 21 دی ماه) به مناسبت سال نو میلادی ٢٠٢٢و ولادت عیسی مسیح(علیه السلام) با حضور در کلیسای وانک اصفهان با اسقف سیپان کاشجیان پیشوای مذهبی، نوئل میناسیان رئیس هیئت مجمع نمایندگان، ورژ درماردیروسیان رئیس شورای خلیفه گری، زاون سیمونیان رئیس هیئت مذهبی و دیگر اعضای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران دیدار کردند.

۲۱ دی ۱۴۰۰ ۱۴:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید