اخبار

اجرای نمایش آیینی «بانوی دو عالم» در شهر سفیدشهر

اجرای نمایش آیینی «بانوی دو عالم» در شهر سفیدشهر
همزمان با بزرگداشت ایام فاطمیه(سلام الله علیها) نمایش آیینی «بانوی دو عالم» در شهر سفیدشهر از توابع آران و بیدگل به روی صحنه رفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سعید ضابطی همزمان با بزرگداشت ایام فاطمیه (سلام الله علیها) از برگزاری نمایش آئینی شهادت سلاله پیامبر با عنوان«بانوی دو عالم» ویژه خواهران در پایگاه بسیج خواهران سفیدشهر خبر داد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل گفت: این نمایش صحنه های مختلف و هیجان انگیز هنری از واقعه دردناک حمله به خانه حضرت تا شهادت آن بانوی بزرگوار اسلام را به تصویر کشید.

دبیرشورای فرهنگ عمومی شهرستان آران و بیدگل تصریح کرد: استفاده از ابزار هنر بویژه هنر نمایش در بیان تاریخ اسلام، شیوه زندگی و الگوی شخصیتی ائمه معصومین(علیهم السلام) و یاران با وفای ایشان برای انتقال به نسل نوجوان و جوان ماندگار و تأثیرگذار است.

ضابطی ادامه داد: این اثر نمایشی کاری است با اجرای گروه تئاتر جوان «آوای سپید» سفیدشهر که10 بازیگر در 3پرده نمایشی به اجرای نقش پرداختند.
وی ضمن اشاره به اینکه این نمایش با همکاری این اداره و پایگاه بسیج خواهران اجرا شد خاطرنشان کرد: این نمایش با حضور خواهران فعال عضو پایگاه بسیج خواهران در شب شهادت سیدة نساء العالمین خاتمه یافت.

۲۱ دی ۱۴۰۰ ۱۰:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید