اخبار

نماینده مردم استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری مطرح کرد:

مهمترین شاخصه های مدیریت فکر در حوزه فرهنگ شامل ایمان به غیب، تهذیب اخلاق و رفتاروعمل صالح است

مهمترین شاخصه های مدیریت فکر در حوزه فرهنگ شامل ایمان به غیب، تهذیب اخلاق و رفتاروعمل صالح است
آیت‌الله مهدوی نماینده مردم استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری مهمترین شاخصه های مدیریت فکر در حوزه فرهنگ را شامل ایمان به غیب، تهذیب اخلاق و رفتاروعمل صالح دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، نشست فصلی روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های استان اصفهان روزچهارشنبه ٢٢دی ١۴٠٠ که باحضور آیت‌الله سیدابوالحسن مهدوی نماینده مردم استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری و حجت الاسلام والمسلمین معتمدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برگزارشد،با اشاره به آیه 
٨۴سوره اسری قُلْ کُلٌّ یَعْمَلُ عَلى‏ شاکِلَتِهِ فَرَبُّکُمْ أَعْلَمُ بِمَنْ هُوَ أَهْدى‏ سَبِیلاً گفت :
ارزش انسان به طرزتفکر و فکر اوست وافزود براساس فرمایش آقا امیر المومنین حضرت علی(علیه السلام) 
"قیمة کلّ امرءٍ ما یحسنه" قیمت هرکس به آنچه نیکو می دانداست و البته در این خصوص کسی که برای ریاست ارزش قائل است ارزشش همان مقدر است. 
امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد:دین آمده تا ارزش انسان را بالاببرد و دین البته وابسته به خدا وخالق است و در جایی که ارزش را به خالق دادیم ارزش بالایی پیدا می کند. 
آیت‌الله مهدوی افزود:ما باید بکوشیم فرهنگ را ارتقا بدهیم و فرهنگ همان تفکرات وعمل و رفتار ماست که برخاسته ازفرهنگ است و یکی از مهمترین راه های اصلاح فرهنگ از راه اصلاح عمل است و البته رفتار مربوط به تفکرات است. 
استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد:مدیران در خصوص امربه معروف و نهی ازمنکر این واجب الهی را دقیق در همان جای خودش عمل کنند، به عنوان مثال اگر درشهرستان خودتان، دیدید دونفر در ساده ترین کار یعنی سلام علیک روزانه بی تفاوت هستند این نشان از کم توجهی به واجبی باعنوان" معروف" است. 
نماینده مردم استان اصفهان درمجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره اعطای عقل به همه انسان ها از سوی خداوند، به کار گیری واستفاده از عقل و تعقل نمودن در کارها را جهت به کارگیری از نعمت عقل را جز وظایف انسان ها ذکر نمود. 
امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد:ارزش انسان هابه تعقل نمودن است نه تعطیلی عقل یاعدم استفاده کامل استفاده ازعقل است، و ما در کارها وفعالیت های فرهنگی لازم است در اتاق فکر تلاش کنیم چه کارهایی انجام دهیم چرا که عقل انسان را به عبودیت خدا می رساندو قله ایمان به غیب یقین است، و یکی از مهمترین محورهایی ایمان به غیب قرآن است. 
وی در پایان سخنان خود اولین ضرر در مدیریت را توقف دانست، وگفت:مدیران که خود را از برنامه ها جلو تر می دانند معمولا دچار توقف میشوند.
خاطرنشان می شود نشست فصلی روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های استان اصفهان روزچهارشنبه ٢٢دی ١۴٠٠ که باحضور آیت‌الله مهدوی نماینده مردم استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری و حجت الاسلام والمسلمین معتمدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان اعضای شورای معاونین اداره کل و روسای گروه های ستادی اداره کل در هنرستان هنرهای زیبابرگزارشد.
۲۲ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید