اخبار

تأکید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان بر

لزوم بهرمندی ازکتاب نقشه راه فرهنگ وهنر استان اصفهان درافق١۴٠۴

لزوم بهرمندی ازکتاب نقشه راه فرهنگ وهنر استان اصفهان درافق١۴٠۴
در نشست فصلی روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های استان اصفهان بر لزوم بهرمندی از کتاب نقشه راه فرهنگ وهنر استان اصفهان درافق۱۴۰۴ توسط مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، نشست فصلی روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های استان اصفهان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان٢٢دی ١۴٠٠ در دو نوبت صبح و عصر در هنرستان هنرهای زیبابرگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی در این نشست ضمن اشاره موفقیت اداره کل وکسب رتبه عالی در ارزیابی عملکرد شاخص های عمومی و اختصاصی توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای روسای ادارات شهرستان ها و با بیان اینکه وظیفه ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی  شهرستان جهت حفظ وتثبیت این رتبه در سطح کشور به ویژه شاخص های اختصاصی بسیار مهم است، اظهار داشت فعالیت های صورت گرفته طی نه ماه سال جاری با دقت بیشتری مورد بررسی وارزیابی قرار گیرد تا فعالیتی یا برنامه هایی اگر انجام شده ویا مجوزی اگر صادر شده است جهت ورود در شاخص های عمومی واختصاصی مغفول واقع نشود.
مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی استان اصفهان تاکید کرد با توجه به ماه های باقی مانده تا پایان سال در صورت تقاضا توسط مراجعین پروانه یا مجوزی لغو نشود وپس از  بررسی های کارشناسی و هماهنگی های لازم با وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی صورت پذیرد .
حجت الاسلام معتمدی درادامه با اشاره رونمایی وانتشارکتاب نقشه راه فرهنگ وهنر استان اصفهان درافق۱۴۰۴گفت :یکی از نیازها اساسی حوزه فرهنگ وهنر نقشه راهی است که باید پیش رو باشد وما براساس آن حوزه فرهنگ وهنر را هم مدیریت نموده و ریل گذاری نموده وشهرستان ها را براساس آن فعال کنیم واین فعال شدن درراستای عدالت فرهنگی وسرانه فرهنگی می باشد. 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان افزود:از سوی دیگر طی سال های گذشته علی رغم تمام تلاش ها وبرنامه های صورت گرفته در برخی ازشهرستان ها زیرساخت های لازم،برای فعالیت های فرهنگی هنری ایجاد نشده است.
وی با بیان اینکه علی رغم برنامه های صورت گرفته در برخی ازشهرستان ها زیرساخت های لازم،برای فعالیت های فرهنگی هنری ایجاد نشده است، افزود:باید به سمت اقدامات زیرساختی در حوزه فرهنگ و هنر گام برداریم، ادامه داد: طی ۴٣ سال گذشته در حوزه فرهنگ و هنر اقدامات فراوانی صورت گرفته اما برنامه ریزی در این راستا نبوده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان اظهارداشت: لازم است تا با چشم انداز و نقشه راه حرکت کنیم، در همین راستا سند توسعه استان تدوین و وضع موجود و نقشه راه برای پنج سال آینده فرهنگ و هنر اسنان تدوین شد.
وی اضافه کرد:لازم بود از ابتدای برنامه اول توسعه باید برای فرهنگ و‌ هنر سند تنظیم می‌شد اما تاکنون این اتفاق رخ نداده است.
حجت الاسلام معتمدی خاطرنشان کرد: اکنون برای توسعه هر شهرستان برنامه داریم و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها به کمک اهالی فرهنگ و هنر و مسئولان شهرستان این اقدام را دنبال خواهندکرد.
وی افزود:دراین کتاب برنامه ها واقداماتی که لازم است برای پنج سال آینده استان صورت بگیرد مشخص وپیش بینی شده است، از این رو وضع موجودفعلی و وضع مطلوب را احصا کردیم که با برش شهرستان و شهر به شهر برای اولین بار بعد از انقلاب اسلامی در ‌کشور انجام ‌شده است. 
حجت الاسلام معتمدی گفت:البته دراین خصوص لازم است منابع انسانی و شرایط برای ایجاد زیرساختهای فرهنگی و هنری با یکدیگر هماهنگ باشند تا اثرگذاری فرهنگی رخ دهد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان درپایان با بیان اینکه در حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با رویکرد جدید نگاه مرجعیت فرهنگی است، اظهار داشت: باید توسعه زیرساختهای فرهنگی در شهرها، شهرستان ها و‌ مولفه‌های فرهنگی وجود داشته باشد.
در این نشست همچنین گزارشات و برنامه های انجام شده و درحال اجرا و برنامه ها ی آینده هریک از معاونت های توسعه مدیریت ومنابع، فرهنگی و رسانه ای و هنری سینمایی اداره کل توسط فرهاد نیکنام، علی حاجی زکی و رضا دهقانی و همچنین روسای گروه های ستادی اعلام شد. 
 در ادامه این نشست یک روزه روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های استان اصفهان به بیان نظرات، مسائل و سوالات حوزه  شهرستان پرداختند.
خاطرنشان می شود نشست فصلی روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های استان اصفهان روزچهارشنبه ٢٢دی ١۴٠٠ که باحضور آیت الله مهدوی نماینده مردم استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری، حجت‌الاسلام والمسلمین عبداللهی نژاد دبیر ستاد امر به معروف استان اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین معتمدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان اعضای شورای معاونین اداره کل و روسای گروه های ستادی اداره کل در هنرستان هنرهای زیبابرگزارشد. 
۲۲ دی ۱۴۰۰ ۱۸:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید