• اخبار

برگزیدگان هشتمین جشنواره مطبوعات و نمایندگی خبرگزاری‌های داخلی استان اصفهان معرفی شدند

برگزیدگان هشتمین جشنواره مطبوعات و نمایندگی خبرگزاری‌های داخلی استان اصفهان معرفی شدند
آرای هیأت داوران هشتمین جشنواره مطبوعات استان اصفهان مرداد ماه 1392به شرح زیر می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی استان اصفهان،آرای هیأت داوران هشتمین جشنواره مطبوعات استان اصفهان :

1-آقای محمود مختاریان 

2- آقای علی اکبر قاضی زاده

3- آقای علیرضا کتابدار

4- آقای فریدون صدیقی

5- محمد مهدی انصاری

6- مجید ملکان

7- علیرضا جماعت لو

به شرح زیر می باشد.

آثار برگزیده بخش فنی

بخش اول :

سر مقاله و یاداشت :

هیات داوران با توجه به فراگیری اثر نقد درست  و اثر گذاری بر مخاطب

1- اثر آقای حمیدرضا غنی آبادی

با عنوان ((سخت گیرانه اما فراهم کننده)) از اصفهان امروز را به عنوان اثر سوم برگزید.

2- هیات داوران اثر آقای سینا ایرانپور انارکی را با عنوان(( اقتصاد فقط ارز و طلا نیست)) از روزنامه اصفهان امروز  را به عنوان نفر دوم برگزید.

3- هیات داوران اثر آقای میثم اکبر پوری را با عنوان ((اگر روزنامه مرغ بود)) از خبر گزاری ایمنا را به عنوان نفر اول برگزید.

بخش دوم

مقاله 

1- هیات داوران  اثر آقای علی اصغر براتی 

با عنوان ((آیا مهاجرت ها معکوس می شود))  از ماهنامه کوهستان را به عنوان اثر سوم برگزید.

2- هیات داوران اثر آقای محمد فرمان آرا  را با عنوان(( تاجران به دنبال پنج حلقه طلایی )) از روزنامه اصفهان امروز  را به عنوان نفر دوم برگزید.

 3- هیات داوران اثر آقای مهران موسوی خوانساری را با عنوان ((رمز پیشرفت رسانه : کیفیت))  از روزنامه نصف جهان  را به عنوان نفر اول برگزید.

بخش سوم

عکس

1- هیات داوران  اثر خانم آرشیده شاهنگی   

با عنوان (( روضه زنانه))  از خبرگزاری فارس  به عنوان اثر سوم برگزید.

2- هیات داوران اثر خانم مرضیه رزاز زاده را با عنوان(( تگرگ بهاری اصفهان ))  از خبرگزاری ایمنا  را به عنوان نفر دوم برگزید.

 3- هیات داوران  اثر آقای فرزاد خبوشانی  

با عنوان (( زنده رود سلام))  از خبرگزاری ایسنا را به عنوان اثر اول برگزید.

بخش چهارم

طراحی و گرافیک

1- هیات داوران  اثر نفیسه غلامی    

با عنوان ((شماره 209-210)) از ماهنامه آسمان شب به عنوان اثر سوم برگزید.

2- هیات داوران اثر  آقای محمد احتشامی  با عنوان ((از عرش به فرش ، هزار دستان تا کلاه پهلوی))ز روزنامه اصفهان امروز را به عنوان نفر دوم برگزید.

 3- هیات داوران  اثر خانم هما ترابی زیارتگاهی   

با عنوان ((شماره 19))  از ماهنامه دانش نما  به عنوان اثر اول  برگزید.

بخش پنجم

گزارش

1- هیات داوران  اثر خانم سیمین سعیدی    

با عنوان ((چهار دیوار برای زندگی و دیگر هیچ)) از نشریه فرصت به عنوان اثر سوم برگزید.

2- هیات داوران اثر خانم نفیسه حاجاتی  با عنوان ((بیشتر از این شبیه انیشتن باشم ، شبیه هاکلبری فین هستم))  از نشریه سرآمد را به عنوان نفر دوم برگزید.

3- هیات داوران  اثر آقای رضا صالحی پژوه   

با عنوان  ((جرعه جرعه زنده رود به کام بی مدیریتی فرو رفت ))  از نشریه کیمیای ایران به عنوان اثر اول  برگزید.

بخش ششم

مصاحبه

1- هیات داوران  اثر آقای مجتبی اردشیری

با عنوان ((فیلنامه روزهای زندگی در انجمن سینمای دفاع مقدس رد شد))  از روزنامه ایران به عنوان اثر سوم برگزید.

2- هیات داوران  اثر آقای عبدالمجید رفیعی بزرکی

با عنوان ((طرح فاضلاب شهری در کشور منحصر به فرد است – مدیریتم شتر مرغی نیست))  از نشریه بهشت پنهان عنوان اثر سوم برگزید

3- هیات داوران اثر آقای محسن حیدری   

به عنوان(( بی پرده با محسن صرامی))  از نشریه فرصت  را به عنوان نفر دوم برگزید.

4- هیات داوران اثر خانم آسیه عسگری   

به عنوان(( سوخت مناسب ندهند زغال سنگ داخل اتوبوس می ریزیم))  از روزنامه نصف جهان  را به عنوان نفر دوم برگزید.

5- هیات داوران  اثر آقای علیرضا صلواتی    

با عنوان  ((باور کنید بی ار تی موفق خواهد شد))  از روزنامه زاینده رود به عنوان اثر اول  برگزید.

بخش هفتم

خبر

1- هیات داوران  اثر اعظم السادات مسعودی علوی    

با عنوان (( سرقت کوبه های در مسجد آقا بزرگ))  از روزنامه همشهری  به عنوان اثر سوم برگزید.

2- هیات داوران اثر خانم دریا قدرتی پور 

با عنوان (( زاینده رود ، آبی بر آتش دعوای مدیران – انتخابات سرمای صبحگاه مشترک را گرم کرد))  از روزنامه زاینده رود  به عنوان اثر دوم برگزید.

بخش هشتم

تیتر

1- هیات داوران  اثر آقای  مهدی رفائی      

با عنوان (( سوراخ تورم را وصله یارانه ها نمی پوشاند))  از هفته نامه  نگاه کویر به عنوان اثر سوم برگزید.

2- هیات داوران اثر آقای  داود شیخ جبلی 

با عنوان ((ناژوان از درد بی مسئولیتی می سوزد ))از روزنامه زاینده رود  را به عنوان نفر دوم برگزید.

3- هیات داوران  خانم زهره یعقوبی    

با عنوان  ((صدای پای آب ، زاینده رود را بیدار کرد))  از روزنامه اصفهان زیبا  به عنوان اثر اول  برگزید.

بخش نهم

طنز تصویری (کاریکاتور)

1- هیات داوران  اثر خانم آلیه مظاهری تیرانی

با عنوان ((انتظار )) از روزنامه جام جم  به عنوان اثر سوم برگزید.

2-  هیات داوران اثر آقای مجتبی حیدر پناه

 با عنوان ((ازدواج در آخر الزمان)) از روزنامه اصفهان امروز را به عنوان نفر دوم برگزید

3- هیات داوران اثر خانم مرجان سلیمانی

 با عنوان ((سال های دور از آسفالت)) از ماهنامه کوهستان را به عنوان نفر دوم برگزید.

4- هیات داوران  اثر خانم ناهید زمانی    

با عنوان (( نرخ ابتلای کودکان کار و خیابان به ایدز45 برابر جامعه است)) از روزنامه اصفهان زیبا به عنوان اثر اول  برگزید.

بخش دهم

طنز مکتوب

1- هیات داوران  اثر آقای آرش فرهنگ پژوه     

با عنوان ((طبق قانون ، آب زاینده رود هرگز نباید قطع شود)) از روزنامه اصفهان زیبا  به عنوان اثر سوم برگزید.

2- هیات داوران  خانم نازیلا انصاری پور    

با عنوان (( اندر فواید سیزده بدر))  از خبرگزاری ایمنا  به عنوان اثر سوم  برگزید.

 3- هیات داوران اثر خانم زهرا دری 

با عنوان ((زنگ فالسی – بابا زندگی اش بی موبایل هلگز)) از  روزنامه ملت ما به عنوان نفر دوم برگزید.

4- هیات داوران  خانم سمیه مسرور    

با عنوان (( دیگه با هیچی سکسکه م بند نیمی یاد))  از روزنامه همشهری  به عنوان اثر دوم  برگزید.

آثار برگزیده بخش موضوعی

بخش اول  دین

 با داوری و تقدیر از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان

1- اثر خانم سید زهرا موسوی از فصلنامه اخلاق با عنوان (اخلاق گردشگری)             

2- اثر آقای سید محمدرضا علا الدین از فصلنامه قرانی کوثر با عنوان ( ملاک های زندگی متدینانه از منظر قرآن و روایات)

3- اثر آقای اصغر طهماسبی از فصلنامه قرانی کوثر با عنوان ( تاثیرات  قرآن در زندگی فردی)

4- اثر خانم محمد صادق حسینی سرشت از فصلنامه اخلاق با عنوان ( درآمدی بر شناخت مفاهیم اخلاق اجتماعی در قرآن )

را به عنوان اثر برتر برگزید.

بخش دوم بصیرت و فرهنگ ایثار

با داوری و تقدیر از سوی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان

1- اثر خانم زینب تاج الدین از خبرگزاری ایمنا      با عنوان ( حاج حسین قوال و قرا خدایی را باور داشت )

2- اثر آقای مهدی رفائی از خبرگزاری مهر با عنوان ( تکرار حماسه بیرت در دیار گنبد های لاجوردی)

3- اثر خانم فهیمه نوجوکی از روزنامه اصفهان زیبا با عنوان( افول و تزلزل جایگاه امریکا)

4- اثر خانم مهری فروغی از خبرگزاری ایمنا با عنوان( من از کنار غزه می آییم آنجا که شیر مادرانش با خون آغشته است)

5- اثر آقای روح اله حاجی حیدری از هفته نامه فرصت با عنوان ( از خمینی شهر تا نوفل لوشاتو )

6- اثر خانم زینب علی اشرفی از فصلنامه قرآنی کوثربا عنوان ( تاثیر ولایت سیاسی و اجتماعی رسول الله در تبلیغات )

را به عنوان اثر برتر برگزید.

بخش سوم فرهنگ شهروندی

با داوری و تقدیر از سوی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری استان اصفهان

1- اثر خانم اعظم زمانی از خبرگزاری ایمنا

2- اثر خانم روح پرور شیرانی از خبرگزاری ایمنا

3- اثر خانم لیلا زواره ای از روزنامه اصفهان زیبا

4- اثر خانم لیلا کهلانی از روزنامه اصفهان زیبا

5- اثرآقای اکبر منتشلو از روزنامه اصفهان زیبا

6- اثر آقای رضا صالحی پژوه از روزنام ملت ما

را به عنوان اثر برتر برگزید.

بخش چهارم جهاد اقتصادی

با داوری و تقدیر از سوی شرکت فولاد مبارکه

1- اثر آقای محمد اسماعیل عبداللهی از فصلنامه قرآنی کوثر با عنوان (حمایت از کار و سرمایه ایرانی )

2- اثر آقای اکبر منتشلو از روزنامه اصفهان زیبا با عنوان ( تولید کیفی در بخش های مختلف ، چقدر مورد توجه و اهتمام است)

3- اثر خانم مرضیه زارع از خبرگزاری فارس با عنوان (اینجا بازار است ورود مستضعفان ممنوع)

4- اثر خانم فاطمه نادعلی از فصلنامه قرآنی کوثر با عنوان ( تشویق به کار و تلاش از منظر قرآن و روایات )

5- اثرخانم مهسا ملک پور از خبرگزاری ایرنا با عنوان ( از اشتیاق مردم به پوشاک باید برای ایجاد بازار ملی استفاده کرد)

6- اثر خانم مهسا پاکروان از روزنامه نصف جهان با عنوان( یک میلیون و 430 هزار نفر در سیتی سنتر)

7- اثر آقای محمد فرمان آرا از روزنامه اصفهان امروز با عنوان ( شلیک نخستین تیر جنگ اقتصادی)

را به عنوان اثر برتر برگزید.

بخش پنجم حمایت اجتماعی

با داوری و تقدیر از سوی سازمان بهزیستی استان اصفهان

1- اثر آقای اکبر منتشلو از روزنامه اصفهان زیبا با عنوان (چرا در برخی مناطق طلاق زیاد شده است )

2- اثر خانم مژگان حسین پور از روزنامه اصفهان امروز با عنوان (با مهد کودک نقطه آغاز زندگی اجتماعی کودکان)

3- اثر خانم نازیلا انصاری پور از خبرگزاری ایسنا با عنوان (خشونت در چهار دیواری های اختیاری)

4- اثر خانم لیلا کهلانی از روزنامه اصفهان زیبا با عنوان ( مشورت از آسیب های اجتماعی پیشگیری می کند)

5- اثرآقای سعید صادقی از دو هفته نامه صبح سده با عنوان (قصه های سعید)

6- اثر خانم دریا قدرتی پور از روزنامه همشهری با عنوان (روزگار سخت کودکان کار)

را به عنوان اثر برتر برگزید.

بخش ششم  ورزش و جوانان

با داوری و تقدیر از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان

1- اثر آقای محمد علی شاهین از هفته نامه فرصت با عنوان (مسیر تکامل همایش های پیاده روی خانوادگی )

2- اثر آقای اصغر دواتگر از خبرگزاری ایرنا با عنوان (45 درصد ایرانیان دچار فقر حرکتی هستند)

3- اثر خانم فرزانه سادات مدنیون از خبرگزاری ایرنا با عنوان ( ورزش سرمایه داری مهم ترین عامل  دوپینگ در بین ورزشکاران)

4- اثر خانم لیلا زواره ای از روزنامه اصفهان زیبا با عنوان ( اوقات فراغت جوانان شهر متولی ندارد )

5- اثرآقای مهدی رفائی از هفته نامه نگاه کویر با عنوان ( شادمانی حلقه گمشده زندگی ایرانی)

را به عنوان اثر برتر برگزید.

بخش هفتم رسالت مطبوعات

با داوری و تقدیر از سوی خانه مطبوعات استان اصفهان

1- اثر آقای مهران موسوی خوانساری از روزنامه نصف جهان با عنوان (رمز پیشرفت رسانه : کیفیت)

2- اثر آقای مجتبی اردشیری از روزنام اصفهان زیبا با عنوان (خدمات متقابل ابداعات و مطبوعات)

3- اثر آقای سید مهدی اصغری از روزنامه اصفهان امروز با عنوان ( دکه ها ، ویترین مناسبی برای مطبوعات اصفهان نیستند)

را به عنوان اثر برتر برگزید.

بخش هشتم پلیس و امنیت

با داوری و تقدیر از سوی فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان

1- اثر آقای اصغر ابوالقاسمی از روزنامه اصفهان امروز با عنوان (سروش آرامش و امنیت در پناه نیروی انتظامی)

2- اثر خانم آرزو فلاح کردی از خبرگزاری ایرنا با عنوان (نداشتن سواد رسانه ای موجب استفاده نادرست از شبکه های اجتماعی می شود)

3- اثر آقای لیلا زواره ای  از روزنامه اصفهان زیبا با عنوان (قیام پلیس و دادستان اصفهان در مقابل موتور سواران متخلف )

را به عنوان اثر برتر برگزید.

بخش نهم مهندسی فرهنگی

با داوری و تقدیر از سوی قرارگاه فرهنگ استان اصفهان

1- اثر آقای روح اله حاجی حیدری از هفته نامه فرصت 

2- اثر خانم زینب تاج الدین از خبرگزاری ایمنا

3- اثر خانم لیلا کهلانی از روزنامه اصفهان زیبا

4- اثر آقای اصغر طهماسبی از فصلنامه قرآنی کوثر

را به عنوان اثر برتر برگزید.

 

بخش دهم خانواده

با داوری و تقدیر از سوی دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان

1- اثر خانم پروانه سادات عبداللهی از روزنامه جمهوری اسلامی  با عنوان (حلقه های ازدواج ، گم شده در میان مشکلات جامعه )

2- اثر خانم مهسا پاکروان از روزنامه نصف جهان با عنوان(9 خان تا خوشبختی )

را به عنوان اثر برتر برگزید.

بخش یازدهم اعتیاد و مواد مخدر

با داوری و تقدیر از سوی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان

1- اثر خانم نازیلا انصاری پور از خبرگزاری ایسنا  با عنوان ( جای بسیاری از آموزش های اجتماعی در کتاب های درسی خالی است)

2- اثر خانم آرزو فلاح کردی از خبرگزاری ایرنا    با عنوان ( زمانی که فاز توهم ، شیشه زندگی را درهم می شکند)

3- اثر خانم سمیه سهرابی از روزنامه اصفهان زیبا با عنوان ( از کارتن خوابی تا رهایی)

را به عنوان اثر برتر برگزید.

بخش دوازدهم ادیان و فرق

با داوری و تقدیر از سوی دبیرخانه ادیان توحیدی استان اصفهان

1- اثر آقای سعید آقایی از روزنامه اصفهان امروز      با عنوان (صفحه ویژهمیلاد حضرت عیسی مسیح(ع))

را به عنوان اثر برتر برگزید.

بخش سیزدهم  سنت های آیینی

با داوری و تقدیر از سوی بنیاد خیریه فرهنگی المهدی استان اصفهان

1- اثر آقای مجتبی اردشیری از روزنامه اصفهان زیبا  با عنوان ( اعتکاف ، عارفانه ای عاشقانه)

2- اثر خانم لیلا زواره ای روزنامه اصفهان زیبا با عنوان ( مجالس عزاداری در تیررس جنگ نرم)

3- اثر خانم نسیم زرنگ از خبرگزاری ایسنا با عنوان (تاریخ زنده تعذیه در حال از بین رفتن است)

را به عنوان اثر برتر برگزید.

بخش چهاردهم سازماندهی نماز

با داوری و تقدیر از سوی ستاد اقامه نماز استان اصفهان

1- اثر آقای علیرضا صلواتی از خبرگزاری ایمنا  با عنوان (شکر خدا خدمتگزار نماز شدم)

را به عنوان اثر برتر برگزید.

بخش پانزدهم  مسجد

با داوری و تقدیر از سوی مرکز رسیدگی به امور مساجد  استان اصفهان

1- اثر خانم لیلا شهبازیان از روزنامه اصفهان امروز با عنوان ( به جنبه های هنری اذان توجه شود)

2- اثر آقای روح اله باقری از خبرگزاری ایکنا با عنوان (مراسم تکریم مساجد در مسجد اعظم آستان هلال بن علی (ع) برگزار شد)

3- اثر خانم فرشته وکیلی از روزنامه اصفهان زیبا با عنوان (پرچم مسجد محوری در شهر گنبدهای فیروزه ای برافراشته می شود)

4- اثر خانم مریم ایروانی از خبرگزاری فارس با عنوان ( آبادانی مساجد در راس تمامی امور قرار گیرد)

5- اثر آقای بهنام افشاری از خبرگزاری ایسنا با عنوان (شبستان قلعه ، نمادی از هنر و معماری اسلامی )

را به عنوان اثر برتر برگزید.

 

بخش شانزدهم اوقاف و امور خیریه

با داوری و تقدیر از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه  استان اصفهان

1- اثر آقای مهدی رفائی ار هفته نامه نگاه کویر  با عنوان ( خدا در گوش بشر راز جاودانگی خواند)

2- اثر آقای روح اله حاجی حیدری ار هفته نامه فرصت با عنوان (میلیون ها متر مربع زمین وقفی خمینی شهر در تصرف موقوفه خواران خصوصی و مستاجران دولتی)

3- اثر خانم مرضیه زارع از خبرگزاری مهر با عنوان ( سر انگشتانی که سوزن را فصل الخطاب دلدادگی می کنند)

را به عنوان اثر برتر برگزید.

بخش عشایر

 بخش هفدهم با داوری و تقدیر از سوی مدیریت امور عشایر  استان اصفهان

1- اثر خانم نفیسه یزدانی از روزنامه اطلاعات با عنوان (محرومیت را از چهره جامعه توانمند عشایر بزداییم)

را به عنوان اثر برتر برگزید.

بخش هیجدهم  امر معروف و نهی از منکر

با داوری و تقدیر از سوی ستاد احیاء امر معروف و نهی از منکر  استان اصفهان

1- اثر خانم زهره قندهاری از روزنامه اصفهان زیبا با عنوان ( بدحجابی حبابی است برای ترکیدن)

2- اثر آقای جلال صفار- آقای حمیدرضا ابراهیمی از هفته نامه فرصت با عنوان ( روایتی از قتل جوان خمینی شهری آمر به معروف در ناژوان)

را به عنوان اثر برتر برگزید.

بخش نوزدهم میراث فرهنگی

با داوری و تقدیر از سوی سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری  استان اصفهان

1- اثر خانم لیلا پهلوان زاده از ماهنامه دانش نما با عنوان ( آیا کارخانه ی ریسباف حفظ می شود)

2- اثر خانم آسیه عسگری از روزنامه نصف جهان با عنوان ( سنگواره ها ، دریا بودن انارک را اثبات می کند)

3- اثر خانم سمیه قنبری از روزنامه همشهری با عنوان ( تکلیف کارخانه ریسباف روشن می شود)

4- اثر خانم فاطمه نوری از خبرگزاری ایرنا با عنوان ( ورزش زیپ لاین در منطقه نمونه گردشگری نطنز انجام می شود)

5- اثر اقای روح اله حاجی حیدری از هفته نامه فرصت با عنوان ( بزرگتری راز سر به مهر خمینی شهر کی گشوده می شود)

را به عنوان اثر برتر برگزید.

بخش بیست سلامت

با داوری و تقدیر از سوی مرکز بهداشت  استان اصفهان

1- اثر خانم لادن سلطانی از روزنامه اصفهان امروزبا عنوان ( صفحه تندرستی با موضوع کلیه شماره 1795 روزنامه)   

2- اثر خانم لیلا کهلانی از روزنامه اصفهان زیبا با عنوان ( زمان مصرف فست فودها با سلامت خداحافظی کنید)

3- اثر خانم لیلا زاوره ای از روزنامه اصفهان زیبا با عنوان (زنان و کودکان قربانیان جدید ایدز در اصفهان)

4- اثر خانم پروانه سادات عبداللهی از روزنامه جمهوری اسلامی با عنوان ( کاهش مصرف لبنیات ، سلامت جامعه را به خطر می اندازد)

را به عنوان اثر برتر برگزید.

 

 

بخش بیست و یکم مدرسه

با داوری و تقدیر از سوی اداره کل آموزش و پرورش  استان اصفهان

1- اثر خانم لیلا زواره ای از روزنامه اصفهان زیبا  با عنوان ( وضعیت اشتغال جوانان بهبود می یابد)

2- اثر خانم دریا قدرتی پوراز روزنامه زاینده رود با عنوان (توزیع شیر مدارس هنوز شیر تو شیر است)

3- اثر آقای حسینعلی مهدی از خبرگزاری ایرنا با عنوان (مدرسه درخوانسار صد ساله شد)

4- اثر آقای سید جلال جلیلی نوش آبادی از نشریه رشد معلم با عنوان ( اقتصاد آموزش و پرورش )

5- اثر خانم لیلا کهلانی از روزنامه اصفهان زیبا با عنوان فضای آموزشی مناسب در فرایند یادگیری تاثیر زیادی دارد)

را به عنوان اثر برتر برگزید.

بخش بیست و دوم رسانه های دیداری و شنیداری

با داوری و تقدیر از سوی صدا و سیمای مرکز اصفهان

1- اثر خانم فائزه تقی پور از ماهنامه موج عصر  با عنوان (روزنه ای به پدیده جهانی خبر از ماهیت رویداد تا ماهیت خبر)

2- اثر خانم زهره قندهاری از روزنامه اصفهان زیبا با عنوان رسانه ها کودکان را به دنیای بزرگترها می کشاند)

3- اثر خانم مژگان حسین پور از روزنامه اصفهان امروزبا عنوان ( آفتاب پرست ها روی ذهن مردم راه می روند)

4- اثر خانم فاطمه کازرونی از خبرگزاری فارس با عنوان (ردپای غول های اقتصادی در سینمای ارزشی / تجاری شدن ذائقه مخاطب را خشکاند)

را به عنوان اثر برتر برگزید.

 

 

۲۲ مرداد ۱۳۹۲ ۱۴:۱۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500